İBS ile Sertifika Programları

Sertifika programları istenilen alanlarda en kısa ve en yoğun şekilde eğitim verilen programlardır. Genelde katılımcılar hali hazırda bilgilere sahip olduğu konularda kendilerini geliştirmek, alanlarında uzmanlaşmak ve kariyerleri için kendilerine farklılık katmak gibi sebeplerle programlara katılırlar.

Sertifika programları genelde 4 hafta sürer. Teorik bilgilerin sunulmasının yanı sıra iş hayatında konularında uzman ve kendilerini ispatlamış kişiler tarafından sunulan somut iş tecrübeleri edinirler. Bu sayede katılımcılar hem bilgi hem de tecrübe edinmiş olarak iş hayatlarına katkı sağlarlar.

İBS firmasının vermiş olduğu sertifika programları içerik olarak lisans eğitimlerine benzetilebilir. Fakat uzmanlaşılmak istenilen alanda ayrıntılı işlenen konular ve yoğun bilgi aktarımı yapılır. Teorik bilginin yanı sıra gerçek iş dünyası olaylarının işlenmesi ile pratikte karşılaşılabilecek durumlar ile ilgili tecrübe kazanılır. Örnek olaylar konularında bütün sektöre kendini ispatlamış kişiler tarafından işlenir.

İbs sayesinde katılımcılar, faydalı ve geniş olanaklar sunulmuş bir kariyerin kapısını zorlarlar. İleride yönetici olmak isteyenlerin veya yöneticiyken daha bilgili ve deneyimli olmak isteyenlerin özellikle tercih ettiği İbs sertifika programları sayesinde kariyer basamakları daha hızlı tırmanılıyor, rakiplerden bir adım önde olunuyor diyebiliriz. Yönetim, finans, insan kaynakları, pazarlama, satış ve e-ticaret gibi alanlarda yüksek lisans ile aynı değerde sayılan bu programlar sayesinde katılımcılar hem kendilerine hem de çalıştıkları veya çalışacakları firmalara hem kısa hem de uzun vadede katkı sağlıyor.