E-ticaret Kolaylığı

Günümüzde tüm markaların varlığını sürdürebilmesi için bir e – ticaret sitesine ihtiyacı vardır. Pazarlamanın büyük bir kısmının dijital ortama kaydığı günümüzde, markanızın bir e – ticaret sitesi yoksa rakipleri arasında kaybolmaya mahkumdur. E – ticaret siteleri, hem markalara hem de müşterilere büyük avantajlar sağlamaktadır.

Tüketiciler, e – ticaret siteleri sayesinde hiç bir zahmete katlanmadan, rahatlıkla, evlerinden alışverişlerini yapabiliyorlar. Aradıkları tüm ürünleri e – ticaret sitelerinde bulabilen tüketiciler, alıştıkları bu kolaylığı her ürün grubunda arıyorlar. Üreticiler ise e – ticaret siteleri, yani sanal mağazaları sayesinde reel bir mağazanın masraflarından kurtulmuş oluyorlar. Sanal mağazaları sayesinde dünyanın her yerinden tüketici hedefleyebilen markalar oldukça kara geçiyorlar. Bir e – ticaret sitesi açabilmek için mutlaka gerekli eğitimi almış olmanız gerekmektedir.

İstanbul Business School e-ticaret eğitimi ile sizlere bu eğitim seçeneğini sunuyor. E – ticaret siteleri kendi aralarında b2b, b2c, c2c olmak üzere üçe ayrılıyorlar. Bunlardan en yaygın kullanılanı b2c, yani üreticiden tüketiciye modelidir. Bu modelin yanı sıra c2c, yani tüketiciden tüketiciye modelleri de sıklıkla rastlanan ve tüketicilerin oldukça tercih ettiği bir yöntemdir. E-ticaret eğitiminizi ibs eğitim kurumundan alarak konu hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu modellerin yanı sıra, e – ticaret terminolojisi, e – ticaret iş modelleri, e – ticaret iletişimi, arama motoru optimizasyonu, e – mail pazarlama, sosyal medya pazarlaması, sayfa yönetimi gibi pek çok konuda eğitim alabilirsiniz.