Business Summer School’u Bir de Eğitmenlerinden Dinleyin

İstanbul Business School’un üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için hazırladığı Business Summer School’da; farklı sektör ve alanlarda kariyer yapmış profesyonel eğitmen kadrosu, tecrübelerini yeni nesile aktarıyor. Potansiyelin nedir? Yetenek nasıl yönetilir? Başarılı bir kariyerin püf noktaları neler? Yöneticiler çalışanlarından neler bekliyor? Tüm bu sorulara cevap bulup, 7 günün sonunda kariyerinizi planlamış bir şekilde tamamlayacağınız bu çok özel programı gelin bir de eğitmenlerinden dinleyin.

Hakan Selahi – İnsan Kaynakları Micro MBA Programları Direktörü 
Mezun oldunuz tebrikler, peki ya bundan sonrası? Hangi sektörü tercih etmeliyim? Peki, hangi şirket? Özgeçmiş hazırlamalıyım ama ne yazacağım ki? Neleri vurgularsam daha dikkat çeker? Her şeyden önce zorlu mülakat süreçleri var, bu kadar mezunun arasından nasıl sıyrılabilirim? Arkadaşlarımdan duyduğuma göre yabancı şirketlerin mülakatlarında çok zorluyorlarmış, ben bu süreçlerden başarıyla nasıl geçeceğim? Çok şanslıyım aynı anda iki iş teklifi birden aldım, nasıl karar vereceğim? İstediğim iş mi? İmkanları iyi olan iş mi?

Cevabının bulunması gereken birçok soru var. Sonuçta bu süreçte verdiğiniz kararlar, iş yaşamınızın geri kalanını etkileyebilir. Dolayısıyla, vereceğiniz cevaplar ve seçimleriniz çok önemli. Bu programda kariyeriniz ve iş yaşamıyla ilgili merak ettiğiniz birçok soruya cevap bulabilecek ve bu cevaplara göre tercihlerinizi şekillendirebileceksiniz.

Mete Levent – Finansal Yönetim ve Stratejik Planlama Micro MBA Program Direktörü
Rakamlar; yüzyıllardan beri her alanda en rasyonel ölçme yöntemlerinin vazgeçilmez sembolleri olmakla birlikte, iş hayatında da yönetimsel kararlarımızın en sağlıklı sonuçlarını ifade eden araçlar olmuşlardır. Şirketlerin finans departmanları, stratejik planlama ve karar almada en önemli birimler olmakla birlikte; riskleri, fırsatları, tehditleri ve avantajları şirketler adına ilk keşfeden departmanlar olacaklardır. Böylesine hayati önem taşıyan bir alanla ilgili kişisel gelişiminizi nasıl sağlayacağınızı, kariyer basamaklarını hızla nasıl çıkacağınızı gelin birlikte görelim. 

Ömer Şireli – Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Micro MBA Program Direktörü
Farklı sektörlerde dijital pazarlama ve sosyal medya yöneticileri sizden ne bekler? Dijital pazarlama hayatınıza ne getirir? Bu alanla ilgili ciddi düşünmeli misiniz? Neden? Herkesten bir adım önde başlamanın yolları nelerdir? Donanımınız ne seviyede olmalıdır? Bu ve buna benzer kafanızı kurcalayan tüm soruların yanıtlarını bu yaz kampında bulabileceksiniz.

Orhan Gönen – Yaratıcı Düşünme & İnovasyon Micro MBA Program Direktörü
İş hayatına atılmadan önce kendi sektörlerinde başarı hikayeleri yazmış, deneyimli isimlerden pratikte işinize yarayacak önemli bilgileri öğrenmeniz sizi bir adım öne taşır. Özellikle durum analizi ve workshop gibi çalışmalar, teoride öğrenmiş olduğunuz pek çok bilgiyi birebir kullanmanızı ve sentezlemenizi sağlar. Business Summer School, alanında bir marka haline gelmiş profesyonellerin birebir deneyimlerini paylaştığı bir platform sunarken, lisans eğitiminiz boyunca öğrendiğiniz birçok konunun iş hayatında nasıl uygulandığını görme olanağı sağlıyor.

İnovasyon ve yaratıcılık, şirketlerin son dönemde en çok vurguladığı kavramların başında geliyor. Farklı yaklaşımlar kullanarak pazara yeni bir bakış açısı getirmek ve tabi ki günün sonunda şirket karlılığını artırmak, iş hedeflerinin en üst sıralarında yer alıyor. Business Summer School Programı içerisinde yer alan ‘yaratıcı düşünme’ modülü ile rakiplerinizden sizi ayrıştıracak yenilikçi fikirler üretmenin püf noktalarını göreceksiniz.