Satış Liderliği Micro MBA

Sales Leadership Micro MBA

İleri Düzey Satış Teknikleri ve Yöntemleri

Sıradan bir satışçı ile yeni nesil donanıma sahip bir profesyonel arasındaki farkı Satış Liderliği Eğitimi ile yakalayın.

Tarih
: 06 Ocak 2018
Süre
: 4 Hafta Cumartesi günleri, 10:00-18:30 arası
Yer
: İstanbul Business School / Maslak
satis-yonetimi-sertifika-programi

Eğitimin
Hedefi

Sektör fark etmeksizin, başarının ölçümlenmesinde en büyük faktörlerden biri olan “Satış” en önemli alan ve departmanlardandır. Satış Liderliği Micro MBA Programı, B2B ve B2C alanlarında gerçek iş dünyası tecrübelerinden yola çıkılarak hazırlanmış ve becerilerinizi yetkinliğe dönüştürmenin yanı sıra, ilgili alanda motivasyonunuzu arttırmak için tasarlanmıştır.
Etkin ve güncel satış müzakereleri tekniklerinin verildiği bu programda, müşteri ihtiyaçlarına göre kazanılması gereken yetkinliklere ve olumsuz durumları avantaja çevirecek stratejilere odaklanılmaktadır.

Bu Program Size Neler Katacak?

• Başarılı bir satışçı olmak için gerekli olan özellikleri, yetkinlikleri ve değerlendirme faktörlerini kavrayacaksınız

• Planlama, hedef verme ve satış modellerini kullanarak süreci yönetebileceksiniz

• Farklı ve güncel satış tekniklerine hakim olacaksınız

• Tüketici gibi düşünebilme, değişimi yönetebilme ve iletişim konularında donanım sahibi olacaksınız.

Hedef Kitlesi Kim?

• Satış departmanı yöneticileri, takım liderleri ve adayları

• İkna, müzakere etme ve karar verme gibi yetkinliklerini arttırmak isteyen, İK profesyonelleri ve Account Managerlar

• Satış departmanına geçiş yapmak ve konu hakkında güncel stratejiler edinmek isteyen orta/üst düzey yöneticiler

• Çalışmalarının satış ile sonuçlanmasını isteyen Pazarlama yöneticileri ve profesyonelleri

Yer
ve İkram

İstanbul Business School eğitim salonları Maslak ve Beşiktaş olmak üzere iki farklı lokasyonda yer almaktadır. Ulaşım metro  ve diğer toplu taşıma araçlarıyla son derece rahattır. Eğitim yerlerine özel otopark bulunmamaktadır. Otopark seçenekleri çevre yerlerde mevcuttur.

İkram: Eğitim süresince set menü öğle yemeği ile tüm gün içecek  ve yiyecek ikramları sunulmaktadır.

IBS 360 ° Tamamlayıcı Etkinlikler

Çimento tozu tek başına bir yapı inşa etmek için yeterli olmayacaktır, kum ve su olması da gereklidir. Teknik beceri de tek başına iş dünyasında inşa etmek istediğimiz başarı için yeterli olmayabilir. IBS 360 (derece işareti) destekleyici ve tamamlayıcı etkinliklere, teknik becerilerimizin yanında iletişim, yaratıcılık, kritik düşünme becerisi, zihinsel bağışıklık, etkili karar verme, ikna gibi konulara en az teknik konulara ayırdığımız kadar zaman ayırıyoruz. Bu etkinlikler:

Bir arabanın motor gücü, o aracın performansı için çok önemli bir unsurdur ama EN ÖNEMLİ unsur değildir. YAKIT olmadan, performanstan bahsetmek doğru olmayacaktır. İş dünyasında iyi performans göstermek içinde sadece teknik bilgi yeterli olmayabilir, iki ayda bir yapılan ZİHİNTONİK etkinliğimiz ile içsel yakıtımızı, motivasyonumuzu etkilemenin yollarına odaklanıyoruz.
İş dünyasında fark yaratmak isteyenler, iç dünyalarında farkındalık kazanmak için her ay IBS’de buluşuyor.
Etkinliğin amacı, katılımcıların potansiyellerini ortaya çıkarmalarında ve hedeflerine ulaşmalarını sağlamada kendilerine yardımcı olacak ipuçlarını vermek. Workshop aktivitesi ile kolektif düşünce yapıları ve duygusal zekayı güçlendirme adına yenilikçi araçların kazanımı sağlanacak.

Eğitmen ve
Konuk Konuşmacılar

Tanju Cepheli,

BASF Türk Kimya

Satış ve Endüstri Bölüm Yöneticisi

Tanju Cepheli, BASF Türk Kimya firmasında Sağlık ve Gıda Satış Departmanının Türkiye, Ortadoğu bölgelerinden sorumlu Satış ve Endüstri Bölüm Yöneticisidir. Almanya’da Fachhochschule für Betriebswirtschaft – Ekonomi eğitimini tamamlamış olan Cepheli, 26 yıldır BASF firmasının kozmetik, gıda, yem katkıları, aroma ve ilaç departmanlarının satış bölümlerinde global pozisyonlar dahil olmak üzere yöneticilik yapmıştır. Eczacıbaşı İlaç ve Bayer AG’den en iyi tedarikçi ödüllerine sahip olan Cepheli, Cognis firmasının ilaç ve gıda departmanlarının birleşmesinde de etkin rol almıştır. 2014 yılında ISPE Sağlık Bilimleri Derneği Yönetim Kuruluna katılan Cepheli, Türkiye Kontrollü Salım Sistemleri Derneği ve TÜFTAD (Türk Farmasötik Teknoloji Araştırmacıları Derneği), GTBD (Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği) Yönetim Kurulu üyesi gibi farklı mesleki kuruluşlara da üyedir. Ayrıca Profesyonel Erickson Koç’udur, Ilaç ve Eczacılık Fakültelerinde ders vermektedir. Uluslararası EWMD Yönetimde Kadın Derneğinin Türkiye Başkanlığını yürütmektedir.

Alper Güleçoğlu

Coca-Cola İçecek

Grup Ürün Müdürü

Alper Güleçoğlu Uludağ üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (Tezli) bölümünden mezun oldu. 2008 yılında Coca-Cola İçecek ailesine satış temsilcisi olarak katıldı. Sırasıyla satış geliştirme şefi ve Key Accounts Executive pozisyonlarından sonra 2012 yılında bölge müdürü pozisyonuna yükseldi. 4 yıllık bölge müdürlüğü görevinde tüm satış kanallarının, bölgesel accountların ve bayilerin stratejik yönetimi ile satış ekiplerinin yetkinliklerinin geliştirilmesi ana sorumlulukları arasında bulunmaktaydı. 7 yıllık satış yönetimi tecrübesinin ardından 2015 yılı sonunda, CCI yetenek değerlendirme merkezince seçilerek, pazarlama departmanına Ürün Müdürü olarak yatay geçiş yaptı. 2017 Ocak ayı itibariyle bir üst pozisyona terfi ederek, ev dışı tüketim kanalından sorumlu (On Premise Channel) Grup Ürün Müdürü pozisyonunda görevine devam etmektedir.

Sosyal hayatta 2013-2014 yılları arasında JCI isimli sivil toplum kuruluşunun Kültür şubesinde kişisel gelişimden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev aldı. Bunun yanında Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun ilk resmi şampiyonluğu dahil  7 kez Türkiye 1. ‘liği bulunmakta ve günümüzde uluslararası dans festivallerine koreografi ve senaryo yazmaya devam etmektedir. Alper Güleçoğlu 1983 yılında İstanbul’da doğdu.

Konuk
Konuşmacılar

İş dünyasının vizyoner, sektörüne ilham veren profesyonelleri arasından seçilmiş yöneticiler, gerçek iş dünyası deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Satış Liderliği Micro MBA derslerine katılmış konuk konuşmacılar:

Korkut DOĞANELİ
Abdi İbrahim İlaç
Pazarlama ve Satış Direktörü
Hüseyin Erel
Samsung
Satış ve Pazarlama Direktörü
Sinem ŞANDA
Altınbaş Holding
Kurumsal İletişim Grup Direktörü
Okan GURSAN
Boyner
Baş Ticaret Sorumlusu, Başkan Yardımcısı

Eğitim İçeriği

 1. HAFTA 

Satış Nedir?
Başarılı bir  satışçının profil ve yetkinlikleri
Introvert & Extravert
Satış Süreci
Planlama
Badger Metodu

2. HAFTA

Aida
7 Adımda Satış Süreci
Spin Metodu
Müşteri Tipleri
Davranış Modelleri

3. HAFTA

Neurosience & NeuroSales Kavramı
Müşteriler nasıl düşünür karar verir
Satış Sürecinde Bilinçaltı
Duygu vs. Mantık
Yeni Nesil Satış Yetkinlikleri Kazanma Becerisi
Değişime Liderlik Etmek

4. HAFTA

Duygusal Zeka
İkna ve Etkin İletişim
Beden Dili
Güven &Motivasyon
Satış Liderliği ve Koçluk

Uluslararası Akreditasyon

İstanbul Business School programları, dünyanın önde gelen yetkilendirme kuruluşu PEARSON tarafından akredite edilmiştir. İş hayatında yükselmek için gereken sosyal ve düşünme becerilerini uygulamaya yönelik içeriğiyle gerçekleştiren programda; uygulamalı öğrenim alanında dünyanın en başarılı ve en çok beğenilen markası BTEC eğitim içerikleri kullanılmaktadır. Programı tamamlayan katılımcılar, aldıkları dersleri kredi yerine saydırabilmekte, uluslararası standartta ve tanınırlıkta eğitim ve belge alma şansı yakalayabilmektedir.

Katılımcı Yorumları

İş hayatının gerçekleri ve zorlukları herkesin malumudur. Bu zorluklar ve engelleri aşıp belirli kariyer hedeflerini gerçekleştirmiş kişilerin tecrübesi paha biçilemez derecede kıymetlidir. Istanbul Business School, iş dünyasından gerçek kişilerin tecrübesinden yararlanmamız için güzel ve samimi bir ortam sağlıyor. Eğitim içeriği ve eğitmenler hayatın kendisiydi. Konulara ve durumlara bakış açımızı olgunlaştırdı, hatta bazılarını ise tamamen değiştirdi. Teşekkürler

Murat Güzel / Nobel İlaç

Sağlık sektöründe satış müdürü olarak görev yapıyorum. IBS’yi tercih etmemin en önemli sebebi, eğitmenlerinin iş dünyasının önemli profesyonellerinden oluşması. Eğitimlerde farklı sektörlerden farklı deneyim ve vaka örneklerini paylaşıyorlar. Onların deneyim ve tecrübelerini kendi işime uyarlıyorum. Diğer bir önemli nokta ise network’ünüzü geliştiriyorsunuz. İş dünyasının profesyonelleri ile tanışıp daha sonra onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanmaya devam ediyorsunuz. Ben Satış Liderliği konusunda eğitim için gelmiştim, hemen arkasından Yönetim & Liderlik ve Stratejik Pazarlama Micro MBA eğitimlerini aldım. Birçok arkadaşıma IBS’yi tavsiye ediyorum, farkı göreceksiniz.

Ali Çuhadar / Mesitaş

Satış alanında kariyerime devam etmek istiyorum. Bu nedenle kendimi geliştirmek amacıyla bu eğitime katıldım. Eğitim süresince anlatılanların olumlu yönde işime yansıyacağını düşünüyorum. Eğitimi tüm satış profesyonellerine tavsiye ederim.

Ece Çelik / DHL

Satış konusunda kendimi geliştirmek ve satış kanallarında yetkinlik kazanmak için katıldığım Satış Eğitimi benim için çok yararlı oldu. Kariyerinde başarıyı hedefleyen profesyonellere Istanbul Business School eğitimlerini tavsiye ediyorum.

Şirin Alkan / Yandex

Satış ve pazarlama kavramları iç içe geçmiş, birbiri ile bütünlük oluşturan eğitimlerdir. Bu nedenle günümüzde satış olmadan pazarlama, pazarlama olmadan da satışın olamayacağı kabul edilmiştir. Ancak satışın özü, müşteri ihtiyaçlarının doğru şekilde algılanıp bu ihtiyacı karşılayacak etkili çözümleri organizasyon yararına müşteriye sunmaktır. Ve satış sürecinin başarısı, satış temsilcisinin satış yapabilme becerisi ile müşteriyi satın almaya ikna etme kabiliyetine bağlıdır.
Her geçen gün daha fazla bilinçlenen tüketiciler, işletmelerin daha nitelikli mal ve hizmet satışı yapmalarına neden olmaktadır. Bu rekabetçi ortamda hayatta kalmak isteyen firmalar, daha nitelikli ve yaptığı işin farkında olan satış elemanlarına ihtiyaç duymaktadırlar. Bu da ancak kalifiye çalışanlarla mümkün olmaktadır.
Bilindiği üzere satış kavramının özünde müşteriye fayda sağlamak yatmaktadır. Müşterinin ihtiyacını anlayan, onun satın alma gücünü onunla yaptığı sohbet sırasında çözümleyen ve buna uygun çözüm önerileri sunabilen bir satış temsilcisi ile müşteriyi satın almaya ikna etmek hiç de zor olmasa gerek. Ancak ‘’satışçı doğulmaz, satışçı olunur’’ mantığını insanlara kabul ettiren satış yönetimi sertifika programı sayesinde siz de başarılı bir satış elemanı olabilirsiniz.
Kariyer hedefini satış ve pazarlama üzerine kurmak isteyen kişilere temel satış becerileri eğitimi sunan IBS Türkiye, iyi bir satış elemanı olmanın yollarını akademik ve deneysel gözlem yolları ile kursiyerlerine sunmaktadır. Satış eğitimi konusunda uzman kadrosu ile satış sürecini başarıyla tamamlamak isteyenlere yol gösteren IBS Türkiye, 4 hafta süresince dolu bir program çerçevesinde ‘’satışçı olunmaz, doğulur’’ sözüne uygun bireyler yetiştirmektedir.
Yeni nesil satış trendleri, satış elemanının imajı ve müşteri üzerindeki etkisi, motivasyon ve temel iletişim teknikleri gibi önemli başlıklar altında verilen eğitimler neticesinde satış sektörünün ihtiyacı olan eğitimli personeller yetiştirilmektedir. Aldıkları satış eğitimleri ile rekabetçi iş hayatına atılan kursiyerler, kısa sürede hayallerini süsleyen işe donanımlı bir şekilde giriş yaparak kariyer hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye başlarlar. Eğer siz de iş hayatına satış alanından giriş yapmak istiyorsanız, mutlaka IBS Türkiye’nin nitelikli eğitimlerinden faydalanmalısınız.