Marka Tasarımı & Yaratıcı Fikir Yönetimi Eğitimi Micro MBA

brand design & creative fick management Micro MBA

Sektör fark etmeksizin başarının anahtarı olan inovasyonun tüm süreçlerini ve düşünebilme potansiyelinizin farkına marka tasarımı & yaratıcı fikir yönetimi eğitimi ile varın.

Tarih
: 01 Nisan 2017
Süre
: 4 Hafta Cumartesi günleri, 10:00-18:30 arası
Yer
: İstanbul Business School / Maslak
marka-tasarimi-yaratici-fikir-yonetimi

Eğitimin
Hedefi

Yaratıcılık sanatsal faaliyetler içerisinde hayalgücü ya da fark yaratan fikirlerin ortaya konması olarak tanımlanır. Ancak günümüz iş dünyası sadece sanat ya da reklamla uğraşanların kullandığı düşünülen bu metodolojiyi, rekabette fark yaratmak için pazarlama ve ürün süreçlerinde de uygulayabileceğini farketmiş durumda. İnovasyon süreci yeni bir metot, fikir ya da ürün geliştirme olarak şirket yönetiminin ajandasında üst sırada yer alıyor.

Genelde “inovasyon” ve “yaratıcılık” terimleri birbirleri yerine kullanılıyor olsa da ikisinin birbirinden farklı süreçler olduğunu anlayarak yola çıkılması gerekiyor. Yaratıcılık yeni fikirler üretirken kullanılan metotları kapsarken, inovasyon bu fikirleri hayata geçirme sürecini ifade ediyor. Yaratıcılık bireysel düşünce süreçlerini ifade ederken, inovasyon şirket stratejilerine entegre olması gereken bir süreç yönetimi. Bu anlamda program boyunca göreceğiniz teori ve uygulamalar bireysel yaratıcılığınızı harekete geçirmenize yardımcı olurken, marka stratejisi kapsamında nasıl bir entegrasyon sağlayabileceğiniz konusunda anahtar teknikler sunuyor.

Yer
ve İkram

İstanbul Business School eğitim salonları Maslak bölgesinde yer almaktadır.

Ulaşım metro ve diğer toplu taşıma araçlarıyla son derece rahattır. Eğitim yerlerine özel otopark bulunmamaktadır. Otopark seçenekleri çevre yerlerde mevcuttur.

İkram: Eğitim süresince set menü öğle yemeği ile tüm gün içecek- meyve ve yiyecek ikramları sunulmaktadır.

IBS 360 ° Tamamlayıcı Etkinlikler

Çimento tozu tek başına bir yapı inşa etmek için yeterli olmayacaktır, kum ve su olması da gereklidir. Teknik beceri de tek başına iş dünyasında inşa etmek istediğimiz başarı için yeterli olmayabilir. IBS 360 (derece işareti) destekleyici ve tamamlayıcı etkinliklere, teknik becerilerimizin yanında iletişim, yaratıcılık, kritik düşünme becerisi, zihinsel bağışıklık, etkili karar verme, ikna gibi konulara en az teknik konulara ayırdığımız kadar zaman ayırıyoruz. Bu etkinlikler:

Bir arabanın motor gücü, o aracın performansı için çok önemli bir unsurdur ama EN ÖNEMLİ unsur değildir. YAKIT olmadan, performanstan bahsetmek doğru olmayacaktır. İş dünyasında iyi performans göstermek içinde sadece teknik bilgi yeterli olmayabilir, iki ayda bir yapılan ZİHİNTONİK etkinliğimiz ile içsel yakıtımızı, motivasyonumuzu etkilemenin yollarına odaklanıyoruz.
İş dünyasında fark yaratmak isteyenler, iç dünyalarında farkındalık kazanmak için her ay IBS’de buluşuyor.
Etkinliğin amacı, katılımcıların potansiyellerini ortaya çıkarmalarında ve hedeflerine ulaşmalarını sağlamada kendilerine yardımcı olacak ipuçlarını vermek. Workshop aktivitesi ile kolektif düşünce yapıları ve duygusal zekayı güçlendirme adına yenilikçi araçların kazanımı sağlanacak.

Eğitmen ve
Konuk Konuşmacılar

Orhan Gönen,
Gatrium Brand Design CEO

Orhan Gönen kariyerine PricewaterhouseCoopers’da iş danışmanı olarak başladı. Müşteri portföyü içerisinde medya, pazarlama ve reklam dünyasından uluslararası markalar yer aldı. Finans ve pazarlamanın entegre modellendiği bir marka stratejisinin fark yaratacağına duyduğu inanç onu marka tasarımına yönlendirdi. NYU’da aldığı iletişim tasarımı eğitimi sırasında marka kimliği yaratımına yönelik projelerde, tasarımcı ve stratejist olarak yer aldı. İstanbul’a döndükten sonra M.A.R.K.A. reklam ajansında stratejik planlama ve müşteri ilişkilerinden sorumlu olarak işe başladı. 2005 yılında Turkcell ve Nestlé markalarının büyük çaplı 2 özel projesinden sorumlu olmak üzere WPP grubuna ait Ogilvy&Mather reklam ajansına katıldı.

2008 yazında iş hayatına atıldığı ilk şirketi PricewaterhouseCoopers bünyesinde Kurumsal İletişim departmanını kurmak üzere Ogilvy’den ayrıldı. 2 sene boyunca PwC Türkiye’nin kurumsal iletişim stratejisinin geliştirilmesi ve yönetiminden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca Pfizer’in iç iletişim ve Sabancı Holding’in sigorta sektöründe yeniden bir marka konumlandırmasını hedeflediği özel bir projede iletişim danışmanı olarak görev aldı. 2010’da Gatrium Marka Tasarımı danışmanlık firmasını kurdu. Proje bazında stratejik marka danışmanlığı ve tasarım hizmetleri vermenin yanı sıra, müşterilerine marka iletişim stratejileri geliştirerek yaratıcı süreci ve basın ilişkilerini yönetiyor. İzmir Ekonomi Üniversite’sinde Innovation & Creativity MasterClass; PwC Academy ve Istanbul Business School’da yaratıcı marka yönetimi workshopları veriyor.

Eğitim İçeriği

1. HAFTA
MARKA RUHU & TASARIM STRATEJİLERİ

 • Değişen Marka Kavramı ve Marka Yaratım Süreci
 • 2020 Tüketici Trendleri’ne Kısa Bir Bakış
 • Müşteri Profilleme ve Hedef Kitlenin Doğru Tanımlanması
 • Marka DNA’sı ve Hikaye Yaratımı
 • Markalama Modeli’nde Yöneticiler için 4 Perspektif

SINIF İÇİ UYGULAMA ÇALIŞMASI
Stratejik Zihin Haritası Oluşturma

2. HAFTAYA HAZIRLIK
Eğitmen tarafından grup dinamiklerine uygun okuma önerileri verilecektir.

2. HAFTA
MARKA TASARIMI &YARATICI İŞ MODELİ GELİŞTİRME

 • Fikir Yönetim Süreci
 • Problemi Doğru Analiz & TanımlamaTeknikleri
 • Zihin Haritaları
 • Yaratıcı İş Modeli Geliştirme
 • Marka Duyu Yönetimi

SINIF İÇİ UYGULAMA ÇALIŞMASI

 • Stratejik Zihin Haritası Oluşturma
 • 6 ŞapkaTekniği ile Çözüm Üretme

3. HAFTAYA HAZIRLIK
Eğitmen tarafından grup dinamiklerine uygun okuma önerileri verilecektir.

3. HAFTA
MARKA İLETİŞİM STRATEJİLERİ

 • Kurumsal İletişim & Marka İlişkisi
 • İletişim Planı Nasıl Oluşturulur, Nasıl Yönetilir?
 • İç ve Dış İletişim Dengesinin Önemi
 • Yaratıcı Pazar: Reklam Ajansları & Süreç Yönetimi

4. HAFTAYA HAZIRLIK
Eğitmen tarafından proje brief’i verilecektir.

4. HAFTA

PROJE SUNUMLARI & KONUK KONUŞMACI
Inovatif Markaların BaşarıHikayeleri
KonukKonuşmacı

SINIF İÇİ UYGULAMA ÇALIŞMASI
Proje Sunumları

 

Uluslararası Akreditasyon

Marka Tasarımı & Yaratıcı Fikir Yönetimi Micro MBA Programı, dünyanın önde gelen yetkilendirme kuruluşu PEARSON tarafından akredite edilmiştir. İş hayatında yükselmek için gereken sosyal ve düşünme becerilerini uygulamaya yönelik içeriğiyle gerçekleştiren programda; uygulamalı öğrenim alanında dünyanın en başarılı ve en çok beğenilen markası BTEC eğitim içerikleri kullanılmaktadır. Programı tamamlayan katılımcılar, aldıkları dersleri 10 kredi yerine saydırabilmekte, uluslararası standartta ve tanınırlıkta eğitim ve belge alma şansı yakalayabilmektedir.