Dijital Pazarlama Eğitimi & Sosyal Medya Eğitimi Mikro MBA
Digital Marketing & Social Media Micro MBA

Kapsamlı ve çok ilgi gören sosyal medya eğitimi ve dijital pazarlama eğitimi ile kendinizi ve işinizi nasıl büyüteceğinizi öğrenin.

Tarih
: 04 Mart 2017
Süre
: 4 Hafta Cumartesi günleri, 10:00-18:30 arası
Yer
: İstanbul Business School / Maslak
dijital-sosyal-medya-pazarlama-egitimi

Eğitimin
Hedefi

Günümüzde, her alanda olduğu gibi pazarlama dünyasında da “Dijital”, gelenekselin yerini almaya başladı. Yöneticiler yeni jenerasyon dijital terimlerine hakim olmayı, gençler ise kariyerlerinde bir adım öne geçmek için dijital pazarlama konusunda donanım sahibi olmak istemektedirler. Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Micro MBA Programı ile yöneticiler ve iş sahipleri dijital alanlardaki aktivitelerini denetleyebilecek ve yönetebilecekler, dijital pazarlama alanında kariyer hedefi olan bireyler ise ilgili alanlara hakim bir şekilde başarıyı yakalayacaklardır. 

Bu Program Size Neler Katacak?     

• Dijital pazarlama araçlarını kullanarak işinizi büyütmeye yardımcı olacak.

• Gerçek iş dünyasından ip uçları, pratik çözümler, hileler öğretecek.

• İşiniz ve kurumunuz için yol haritası oluşturacak.

• Uygulamalı derslerle kalıcı bilgiler edinecek.

• Dijital pazarlama araçlarını bütünüyle anlamayı öğretecek.

• Kendiniz için sosyal medya çalışması yapabilecek.

• Program sonrasında da işinizi yaparken kafanıza takılan noktalarda sorularınıza yanıt bulabileceksiniz.

Hedef Kitlesi Kim?

• Kapsamlı bir dijital pazarlama & sosyal medya eğitimi gereksinimi duyanlar

• Sosyal medya ve dijital pazarlama aracılığıyla daha fazla görünürlük elde etmek isteyenler

• Her departmandan profesyoneller

Yer
ve İkram

İstanbul Business School eğitim salonları Maslak bölgesinde yer almaktadır.

Ulaşım metro ve diğer toplu taşıma araçlarıyla son derece rahattır. Eğitim yerlerine özel otopark bulunmamaktadır. Otopark seçenekleri çevre yerlerde mevcuttur.

İkram: Eğitim süresince set menü öğle yemeği ile tüm gün içecek- meyve ve yiyecek ikramları sunulmaktadır.

IBS 360 ° Tamamlayıcı Etkinlikler

Çimento tozu tek başına bir yapı inşa etmek için yeterli olmayacaktır, kum ve su olması da gereklidir. Teknik beceri de tek başına iş dünyasında inşa etmek istediğimiz başarı için yeterli olmayabilir. IBS 360 (derece işareti) destekleyici ve tamamlayıcı etkinliklere, teknik becerilerimizin yanında iletişim, yaratıcılık, kritik düşünme becerisi, zihinsel bağışıklık, etkili karar verme, ikna gibi konulara en az teknik konulara ayırdığımız kadar zaman ayırıyoruz. Bu etkinlikler:

Bir arabanın motor gücü, o aracın performansı için çok önemli bir unsurdur ama EN ÖNEMLİ unsur değildir. YAKIT olmadan, performanstan bahsetmek doğru olmayacaktır. İş dünyasında iyi performans göstermek içinde sadece teknik bilgi yeterli olmayabilir, iki ayda bir yapılan ZİHİNTONİK etkinliğimiz ile içsel yakıtımızı, motivasyonumuzu etkilemenin yollarına odaklanıyoruz.
İş dünyasında fark yaratmak isteyenler, iç dünyalarında farkındalık kazanmak için her ay IBS’de buluşuyor.
Etkinliğin amacı, katılımcıların potansiyellerini ortaya çıkarmalarında ve hedeflerine ulaşmalarını sağlamada kendilerine yardımcı olacak ipuçlarını vermek. Workshop aktivitesi ile kolektif düşünce yapıları ve duygusal zekayı güçlendirme adına yenilikçi araçların kazanımı sağlanacak.

Eğitmen ve
Konuk Konuşmacılar

Emre Rüşvanlı,
Red Bull Digital Marketing Manager

Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Bilgi Üniversitesi İşletme ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinden mezun olan Emre Rüşvanlı, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Yönetimi bölümünü bitirmiştir.
Teknoloji dünyasındaki kariyerine 2006 yılında Motorola Türkiye’de başlamış, 2007-2010 yılları arasında kurumsal mobil uygulamalar geliştiren Aradiom’da Proje Yöneticisi olarak devam etmiştir.
2010 yılında Youth Republic Şirketler grubunun Dijital Pazarlama Ajansı olan Digital Youth’da Genel Koordinatörlük görevini yürüttükten sonra Avon Türkiye’de Dijital Pazarlama Yöneticiliği yapmıştır.
2011 yılından beri İstanbul Business School’da Dijital Pazarlama Eğitim Direktörleri arasında yerini alan Rüşvanlı, Profesyonel hayatına 2012 yılından bu yana Red Bull Dijital Pazarlama Müdürü olarak devam etmektedir.

Eğitmen Destek Saatleri; Tüm Dijital Pazarlama eğitimi katılımcıları, eğitim programları süresince Salı günleri 18.00- 20.00 saatleri arasında Emre Rüşvanlı’dan Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya konularında destek ve tavsiye almak için ulaşabilmektedir. 

Konuk
Konuşmacılar

Eğitim Programına iş dünyasının vizyoner, sektörüne ilham veren profesyonelleri arasından seçilmiş yöneticiler, gerçek iş dünyası deneyimlerini ve vaka örneklerini  katılımcılarla paylaşmak üzere konuk konuşmacı olarak katılacaktır.

Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi Micro MBA derslerine katılmış konuk konuşmacılar: 

Cenk AYDIN
Dijital Büro İstanbul
Genel Müdür Yardımcısı
Mehmet Akif KAYA
Cıva Digital & Creative Agency
Co Founder - Project Director
Murat ERDÖR
Emarsys
Country Manager
Emre SÜVARİ
Manajans / JWT
Interactive Communications Director

Eğitim İçeriği

1. HAFTA:
Dijital Pazarlama Stratejileri
Türkiye Dijital Medya Ekosistemi
Yeni Nesil Dijital Marka Oluşum ve Gelişim Süreci
Geleneksel ile Dijital Medya Kıyaslaması
İletişim stratejisi içinde Dijital iletişim Stratejisi & Entegrasyon

Dijital Proje Yönetimi
Brief süreci & teknikleri ve hedef belirleme
Ajans Seçimi & Değerlendirmesi
Proje Planı
Proje Takibi
Proje Sonuç Raporları

2.HAFTA:
Dijital Reklam, Medya Satın Alma / Yönetme
Reklam Stratejisi ve Bütçe Planlama
Arama motoru optimizasyonu (SEO)
Arama motoru Pazarlaması (SEM)
Affliate Marketing
Sosyal medya platformlarında reklam verme
Ajansların çalışma şekilleri ve komisyonları
Display Reklamcılık / Bannerlar
Fiyatlandırma 

3.HAFTA:
Sosyal Medya Stratejileri ve Araçları
Sosyal Medya platformları (Youtube, Facebook, Twitter, Swarm, Instagram Pinterest, Linkedin, Vine)
Sosyal Medya Takip Araçları ve Kriz yönetimi
Dijital PR ve Blogerlar
İçerik ve Hesap Yönetimi
Ölçümleme, raporlama, analiz

Diğer Dijital Pazarlama Araçları
Web Sitesi: Kurumsal, Marka, Mikro Site, E-ticaret, Blog
Viral Pazarlama / Strateji
CRM
Mobil Pazarlama
Advergames

4.HAFTA:
E-Mail Marketing
Etkili E-Mail hazırlama teknikleri 
İçerik nasıl olmalı?
Görseller nasıl kullanılmalı?
Database yönetimi
E-mail gönderim sıklığı 
Kanuni düzenlemeler
Diğer dijital araçlarla entegrasyon

ATÖLYE ÇALIŞMASI
Eğitimin son haftasında, katılımcılar ile varsayımsal olarak belirlenecek bütçe ve zaman planı doğrultusunda; hedef kitle tanımının yapılması, dijital kullanıcı iç görülerinin ve yol haritasının oluşturulması, marka karakter ve değerleri ile örtüşen 360 derece dijital stratejik plan ile dijital lansman planlarının geliştirilmesi üzerine bir workshop çalışmasına dahil olacaklardır.

Uluslararası Akreditasyon

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Micro MBA Programı, dünyanın önde gelen yetkilendirme kuruluşu PEARSON tarafından akredite edilmiştir. İş hayatında yükselmek için gereken sosyal ve düşünme becerilerini uygulamaya yönelik içeriğiyle gerçekleştiren programda; uygulamalı öğrenim alanında dünyanın en başarılı ve en çok beğenilen markası BTEC eğitim içerikleri kullanılmaktadır. Programı tamamlayan katılımcılar, aldıkları dersleri 6 kredi yerine saydırabilmekte, uluslararası standartta ve tanınırlıkta eğitim ve belge alma şansı yakalayabilmektedir. 

Katılımcı Yorumları

Pazarlama ve Marka Yönetimi dünyasında bulunan bir profesyonel olarak, offline dünyada gerçekleştirdiğimiz pazarlama çalışmalarını online dünyaya nasıl taşıyacağımızı ve nasıl entegre edeceğimizi öğrendik. Dijital mecralardaki terim ve çalışmalar hakkında daha detaylı bir bilgi edinme şansımız oldu.

Yusuf Güler / Pronet

Dijital Pazarlama Eğitimi konusunda sektöründe lider kişilerden eğitim almak, onların deneyimlerinden faydalanabilmek gerçekten ayrıcalıklı bir duygu. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Pelin Recep / Magnet Bilgi Teknolojileri

IBS’den aldığım 3. eğitim ve şunları söyleyebilirim ki; Vizyon sahibi olarak kariyer yolunda doğru, emin adımlarla ilerleyebilmek için, IBS faydadan öte, kişilerin kariyerine yön veren pusula gibi. Her aldığım eğitim sonrası kendime ve firmama kattığım değerle farklı alanlarda çalışma fırsatım oldu; Bilgi Sistemlerinden CRM Proje Yönetimine, CRM Proje Yönetiminden Pazarlamaya, heyecanla geçen bir maraton. Sektörden yeni isimler ile tanışmamı sağladı. Bilgileri uygulama ve networking açısından çok doğru bir yer olduğunu düşünüyorum

Gözde Erdoğan / Aslanoba Gıda

Fotoğraflar

Sosyal medya yönetiminin kurumlar için giderek önem kazandığı günümüzde, sosyal medya uzmanı arayışı içinde olan birçok firmanın varlığından söz edebilir hale geldik. Ancak bu konuya girmeden önce sosyal medya kavramı üzerinde durulmasında fayda görüyorum. Buna göre sosyal medya, web teknolojilerinin kullanılmasıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımlarının yapıldığı bir çeşit platformdur diyebiliriz. Sosyal medya uzmanı ise, oluşturulan stratejiler çerçevesinde dijital platformlarda marka konumlandırmasını yapan ve sosyal mecralarda markanız adına maksimum fayda sağlamanızı kolaylaştıran kişidir.
Esasında, sosyal medya kavramının henüz ne kurumlar, ne de kullanıcılar tarafından doğru şekilde irdelenmediği görüşündeyim. Yeni bir uzmanlık alanı halini alan sosyal medya, bir çeşit içerik platformudur ve bu platformda sadece özgün olmayı başaranlar ayakta kalabilir. Bu nedenle, sadece twitter ya da facebook gibi sosyal mecraları kullanabilen bir kişinin ‘uzman’ sayılması son derece büyük bir yanlıştır. Çünkü, sosyal medya uzmanı oluşturduğu stratejiler ile sosyal mecralarda markanızı konumlandırmayı, markanızın sosyal mecralarda kullanacağı dili ve sergileyeceği duruşu en doğru biçimde seçebilen kişidir. Bu da elbette bir eğitim gerekliliğini de beraberinde getirmektedir.
Sosyal medya eğitimi veren birçok kurum ve kuruluş var. Peki ya bunlardan ne şekilde verim alabileceğinizin farkında mısınız? Öncelikle bir markanın dijital pazarlama yüzünü size emanet edebilmesi için gerekli donanıma sahip olmanızın gerekliliğini anlamanız gerekiyor. Bu nedenle değişen dijital trendleri gerek teorik, gerek uygulamalı olarak size aktarabilecek bir kurs içeriğine ihtiyacınız vardır. Bunun için IBS Türkiye’nin sosyal medya uzmanlığı sertifika programı eğitimini tavsiye ediyorum.
Sosyal medya eğitimi veren IBS Türkiye, ülkemizde sosyal medya alanında ihtiyaç duyulan eğitimli elemanların yetiştirilmesini sağlayan bir kurumdur. Eğitimlerde, temel bilgilerin yanı sıra, dijital trendler ve marka yönetimi stratejileri konusunda uygulamalı eğitimler verilmektedir. Sosyal medyanın sadece Twitter ya da Facebook’dan ibaret olmadığının farkında olan uzman kadrosu ile dijital pazarlama eğitimi veren IBS, öğrencilerine dijital bakış açılarını kazandırarak onların hayallerindeki işe sahip olmalarını amaçlamaktadır. Eğer siz de sosyal medya alanında kendinizi geliştirmek ve değişen trendlere ayak uydurmak istiyorsanız, mutlaka sosyal medya sertifika programından faydalanmalısınız.