Dijital Pazarlama Eğitimi & Sosyal Medya Eğitimi Mikro MBA
Digital Marketing & Social Media Micro MBA

Kapsamlı ve çok ilgi gören sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimi ile kendinizi ve işinizi nasıl büyüteceğinizi öğrenin.

Tarih
: 20 Aralık 2014
Süre
: 4 Hafta Cumartesi günleri, 10:00-18:30 arası
(34 saat)
dijital-sosyal-medya-pazarlama-egitimi

Eğitimin
Hedefi

İşinizde satışlarınızı arttırmaya hazır mısınız? Kariyerinizde ilerlemek, dijital pazarlama ve sosyal medya araçlarını anlamak istiyor musunuz ?

SEO, SEM, E-mail Marketing, Twitter, Facebook, LinkedIn, Youtube,G+ vs. bütün olarak sosyal medya ve dijital pazarlama araçlarını keşfetmek için binlerce kişi çabalıyor, bilenler fark yaratıyor.

Kapsamlı ve interaktif içeriği ile, güncel ve gerçek iş dünyası örnekleri ile sektörün gelişimine destek olan Dijital Pazarlama Eğitimi / Sosyal Medya Eğitimi ‘nin 18. dönemi başlıyor.

Bu Program Size Neler Katacak?     

•    Dijital pazarlama araçlarını kullanarak işinizi büyütmeye yardımcı olacak.

•    Gerçek iş dünyasından ip uçları, pratik çözümler, hileler öğretecek.

•    İşiniz ve kurumunuz için yol haritası oluşturacak.

•    Uygulamalı derslerle kalıcı bilgiler edinecek.

•    Dijital pazarlama araçlarını bütünüyle anlamayı öğretecek.

•    Kendiniz için sosyal medya çalışması yapabilecek.

•    Program sonrasında da işinizi yaparken kafanıza takılan noktalarda sorularınıza yanıt bulabileceksiniz.

Hedef Kitlesi Kim?

Kapsamlı bir dijital pazarlama eğitimi/ sosyal medya eğitimi ile ilgilenenler,

Sosyal medya ve dijital pazarlama aracılığıyla daha fazla görünürlük elde etmek isteyenler,

İşletme sahipleri, satış ekipleri, medya – iletişim öğrencileri, pazarlama, halkla ilişkiler uzmanları, müşteri hizmetleri ekipleri, İK çalışanları ve bireyler.

Yer
ve İkram

İstanbul Business School eğitim salonları Maslak ve Beşiktaş olmak üzere iki farklı lokasyonda yer almaktadır. 

Her iki lokasyona da ulaşım metro ( MASLAK ) ve diğer toplu taşıma araçlarıyla son derece rahattır. Eğitim yerlerine özel otopark bulunmamaktadır. Otopark seçenekleri çevre yerlerde mevcuttur.

İkram: Eğitim süresince set menü öğle yemeği ile tüm gün içecek- meyve ve yiyecek ikramları sunulmaktadır.

IBS 360 ° Tamamlayıcı Etkinlikler

Çimento tozu tek başına bir yapı inşa etmek için yeterli olmayacaktır, kum ve su olması da gereklidir. Teknik beceri de tek başına iş dünyasında inşa etmek istediğimiz başarı için yeterli olmayabilir. IBS 360 (derece işareti) destekleyici ve tamamlayıcı etkinliklere, teknik becerilerimizin yanında iletişim, yaratıcılık, kritik düşünme becerisi, zihinsel bağışıklık, etkili karar verme, ikna gibi konulara en az teknik konulara ayırdığımız kadar zaman ayırıyoruz. Bu etkinlikler:

Bir arabanın motor gücü, o aracın performansı için çok önemli bir unsurdur ama EN ÖNEMLİ unsur değildir. YAKIT olmadan, performanstan bahsetmek doğru olmayacaktır. İş dünyasında iyi performans göstermek içinde sadece teknik bilgi yeterli olmayabilir, iki ayda bir yapılan ZİHİNTONİK etkinliğimiz ile içsel yakıtımızı, motivasyonumuzu etkilemenin yollarına odaklanıyoruz.
İş dünyasında fark yaratmak isteyenler, iç dünyalarında farkındalık kazanmak için her ay IBS’de buluşuyor.
Etkinliğin amacı, katılımcıların potansiyellerini ortaya çıkarmalarında ve hedeflerine ulaşmalarını sağlamada kendilerine yardımcı olacak ipuçlarını vermek. Workshop aktivitesi ile kolektif düşünce yapıları ve duygusal zekayı güçlendirme adına yenilikçi araçların kazanımı sağlanacak.

Eğitmen ve
Konuk Konuşmacılar

ÖMER ŞİRELİ

Turkcell Dijital Pazarlama İletişimi Kıdemli Marka Müdürü olarak profesyonel hayatını devam ettiren Ömer Şireli, İşletme eğitiminin ardından Dijital Pazarlama ve Medya Yüksek lisans eğitimini University of Portsmouth’da tamamlamıştır. 2010 – 2014 yılları arasında Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak görev aldığı Yıldız Holding bünyesinde, Ülker ve Ülker markalarının dijital pazarlama stratejilerinin oluşturulmasına ve 100’den fazla dijital projenin hayata geçirilmesine katkı sağlamıştır. 2012 yılından bu yana İstanbul Business School’da Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitimi vermektedir.

 Eğitmen Destek Saatleri; Tüm dijital pazarlama eğitimi ve sosyal medya eğitimi katılımcıları eğitim programları süresince eğitmen Ömer Sireli’ den dijital pazarlama ve sosyal medya konularında destek alabilecektir. Program eğitmenine katılımcılar, Pazartesi günleri saat 18.00- 20.00 saatleri arasında ulaşabilmektedir.

Konuk
Konuşmacılar

Eğitim Programına iş dünyasının vizyoner, sektörüne ilham veren profesyonelleri arasından seçilmiş yöneticiler, gerçek iş dünyası deneyimlerini ve vaka örneklerini  katılımcılarla paylaşmak üzere konuk konuşmacı olarak katılacaktır.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitimi Micro MBA derslerine katılacak konuk konuşmacılar:

Didem NAMVER
Pegasus
Dijital Pazarlama Müdürü

Eğitim İçeriği

1. GÜN

DİJİTAL STRATEJİ ve TAKTİKLER

 • Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Kavramları
 • Türkiye ve Dünya’dan başarılı Dijital Pazarlama & Sosyal Medya Strateji ve Kampanyaları
 • Yeni Nesil Dijital Marka Oluşum ve Gelişim Süreci
 • 360 Derece Pazarlama Stratejisi İçerisinde Dijitalin Yeri ve Önemi
 • Online-Offline Entegre Stratejiler
 • Dijital Medya Stratejileri
 • Ölçümleme, Monitoring, Raporlama ve Analiz: Google Analytics İLE Site Trafiği Ölçme Ve Raporlama, Facebook Insight ile Marka Sayfalarının Analizi, Monitoring Araçları ve “Buzz” Analizi

2. GÜN

MARKALAR İÇİN DİJİTAL PAZARLAMA ARAÇLARI, ÖZELLİKLERİ ve DOĞRU KULLANIMLARI – 1

 • Web Sitesi: Kurumsal, Marka, Mikro Site, E-ticaret, Blog, Forum, Video Paylaşım Siteleri, Oyun Siteleri, Advergame, Şikayet Siteleri, Sözlükler
 • Sosyal Medya: Facebook, Twitter, Foursquare, Pinterest, Instagram, Linkedin, Vine, Sosyal Medya Takibi & Kriz Yönetimi
 • Dijital mecralarda müşteri deneyimi
 • Dijital CRM Kurguları ve müşteri datasını anlamlı hale getirme
  • Viral
  • Mobil Pazarlama: Tüketici davranışları, kampanya örnekleri ve uygulamalar
  • Hedefli e-mail pazarlama

3. GÜN

MARKALAR İÇİN DİJİTAL PAZARLAMA ARAÇLARI, ÖZELLİKLERİ ve DOĞRU KULLANIMLARI – 2

 • Online Reklamlar: Arama Motoru Reklamcılığı (SEM)
 • SEO Dostu Siteler ile İçerik Yönetiminde Optimizasyon (Ölçümleme // Google Analytics)
 • Online banner ve çeşitleri, sosyal medya reklam modelleri
 • Content Marketing: Kullanıcı içerik tüketim alışkanlıkları, marka temel değerleri odaklı ve hızlı yayılan içerik üretimi

4. GÜN

DİJİTAL PROJE YÖNETİMİ & UYGULAMA ve KALİTE STANDARTLARI

 • Gerekli dokümantasyonun oluşturulması
 • Sosyal Medya Kampanya & Uygulama & Topluluk & İçerik Yönetim Standartları
 • Brief süreci & teknikleri ve hedef belirleme
 • Ajans Seçimi & Değerlendirmesi
 • Proje Planı (SOW)
 • Proje Takibi
 • Proje Sonuç Raporları

ATÖLYE ÇALIŞMASI

Eğitimin son iki haftasında, katılımcılar ile varsayımsal olarak belirlenecek bütçe ve zaman planı doğrultusunda, hedef kitle tanımının yapılması; dijital kullanıcı iç görülerinin ve yol haritasının oluşturulması, marka karakter ve değerleri ile birlikte marka evinin hazırlanarak, 360 derece dijital stratejik plan ile iş önceliği haritalarının ve lansman planlarının geliştirilmesi; varsayılan markanın sosyal medya hesaplarının (facebook, twitter, youtube vb..) açılarak içeriklerinin hazırlanması, takım çalışması şeklinde gerçekleştirilecektir.

Eğitim programının 2. ve 3. günlerinde dijital pazarlama  ve sosyal medya konularında uzman sektör profesyonelleri gerçek hayattan örnek vakalar anlatmak için katılacaklardır.

                                                                            

 

ÖN BAŞVURU :

Katılımcı Yorumları

Pazarlama ve Marka Yönetimi dünyasında bulunan bir profesyonel olarak, offline dünyada gerçekleştirdiğimiz pazarlama çalışmalarını online dünyaya nasıl taşıyacağımızı ve nasıl entegre edeceğimizi öğrendik. Dijital mecralardaki terim ve çalışmalar hakkında daha detaylı bir bilgi edinme şansımız oldu.

Yusuf Güler / Pronet

Dijital Pazarlama Eğitimi konusunda sektöründe lider kişilerden eğitim almak, onların deneyimlerinden faydalanabilmek gerçekten ayrıcalıklı bir duygu. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Pelin Recep / Magnet Bilgi Teknolojileri

IBS’den aldığım 3. eğitim ve şunları söyleyebilirim ki; Vizyon sahibi olarak kariyer yolunda doğru, emin adımlarla ilerleyebilmek için, IBS faydadan öte, kişilerin kariyerine yön veren pusula gibi. Her aldığım eğitim sonrası kendime ve firmama kattığım değerle farklı alanlarda çalışma fırsatım oldu; Bilgi Sistemlerinden CRM Proje Yönetimine, CRM Proje Yönetiminden Pazarlamaya, heyecanla geçen bir maraton. Sektörden yeni isimler ile tanışmamı sağladı. Bilgileri uygulama ve networking açısından çok doğru bir yer olduğunu düşünüyorum

Gözde Erdoğan / Aslanoba Gıda

Fotoğraflar

Sosyal medya yönetiminin kurumlar için giderek önem kazandığı günümüzde, sosyal medya uzmanı arayışı içinde olan birçok firmanın varlığından söz edebilir hale geldik. Ancak bu konuya girmeden önce sosyal medya kavramı üzerinde durulmasında fayda görüyorum. Buna göre sosyal medya, web teknolojilerinin kullanılmasıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımlarının yapıldığı bir çeşit platformdur diyebiliriz. Sosyal medya uzmanı ise, oluşturulan stratejiler çerçevesinde dijital platformlarda marka konumlandırmasını yapan ve sosyal mecralarda markanız adına maksimum fayda sağlamanızı kolaylaştıran kişidir.
Esasında, sosyal medya kavramının henüz ne kurumlar, ne de kullanıcılar tarafından doğru şekilde irdelenmediği görüşündeyim. Yeni bir uzmanlık alanı halini alan sosyal medya, bir çeşit içerik platformudur ve bu platformda sadece özgün olmayı başaranlar ayakta kalabilir. Bu nedenle, sadece twitter ya da facebook gibi sosyal mecraları kullanabilen bir kişinin ‘uzman’ sayılması son derece büyük bir yanlıştır. Çünkü, sosyal medya uzmanı oluşturduğu stratejiler ile sosyal mecralarda markanızı konumlandırmayı, markanızın sosyal mecralarda kullanacağı dili ve sergileyeceği duruşu en doğru biçimde seçebilen kişidir. Bu da elbette bir eğitim gerekliliğini de beraberinde getirmektedir.
Sosyal medya eğitimi veren birçok kurum ve kuruluş var. Peki ya bunlardan ne şekilde verim alabileceğinizin farkında mısınız? Öncelikle bir markanın dijital pazarlama yüzünü size emanet edebilmesi için gerekli donanıma sahip olmanızın gerekliliğini anlamanız gerekiyor. Bu nedenle değişen dijital trendleri gerek teorik, gerek uygulamalı olarak size aktarabilecek bir kurs içeriğine ihtiyacınız vardır. Bunun için IBS Türkiye’nin sosyal medya uzmanlığı sertifika programı eğitimini tavsiye ediyorum.
Sosyal medya eğitimi veren IBS Türkiye, ülkemizde sosyal medya alanında ihtiyaç duyulan eğitimli elemanların yetiştirilmesini sağlayan bir kurumdur. Eğitimlerde, temel bilgilerin yanı sıra, dijital trendler ve marka yönetimi stratejileri konusunda uygulamalı eğitimler verilmektedir. Sosyal medyanın sadece Twitter ya da Facebook’dan ibaret olmadığının farkında olan uzman kadrosu ile dijital pazarlama eğitimi veren IBS, öğrencilerine dijital bakış açılarını kazandırarak onların hayallerindeki işe sahip olmalarını amaçlamaktadır. Eğer siz de sosyal medya alanında kendinizi geliştirmek ve değişen trendlere ayak uydurmak istiyorsanız, mutlaka sosyal medya sertifika programından faydalanmalısınız.