Dijital Liderlik Micro MBA

Dijital Leadership Micro MBA

Kapsamlı ve çok ilgi gören dijital eğitimi ve liderlik eğitimi ile kendinizi ve işinizi nasıl büyüteceğinizi öğrenin.

Tarih
: 09 Aralık 2017
Süre
: 4 Hafta Cumartesi günleri, 10:00-18:30 arası
Yer
: İstanbul Business School / Maslak
dijital-liderlik-micro-mba

Eğitimin
Hedefi

Günümüz dünyasında şirketler; değişen tüketici ve müşteri davranışları, teknolojinin ilerleme hızı ve artan dijitalleşme ile birlikte iş modellerini, ürün ve hizmetlerini, müşterilerine yaşattıkları deneyimi ve iş yapış şekillerini sorguluyorlar.Bu etkileşim içinde oyunun kurallarını değiştiren veya kuran şirket olmak için değişiyorlar ve beraberinde içinde bulundukları ekosistemi de değiştiriyorlar. Dijital değişimin ayak sesleri; sektör ayrımı olmaksızın, büyüklük ve olgunluk farkı gözetmeden kendini gösteriyor ve bu sadece bir başlangıç.Değişen dijital dünyada şirketinizin dijital dönüşümüne başarılı bir şekilde liderlik etmek için liderlik özellikleri de yeniden şekilleniyor.Dijital çağda dönüşümü sağlamak ve sektörünüzde öncü olmak için gerekli liderlik özelliklerine ve organizasyon yapısına sahip misiniz?

Bu Program Size Neler Katacak?   

Bu eğitim programında dijital çağda değişen ekonomik faktörler, teknolojilerin neler olduğunu, şirketlerin dijital dönüşüm modelinin ne demek olduğunu inceleyip, bu dönüşümü gerçekleştirmek, rekabet edebilmek için dijital liderlik özelliklerinin ne olması gerektiğinin detaylarını inceleyerek, sizin lider olmak için güçlü ve geliştirilmesi gereken özelliklerinizi birlikte saptayacağız.

Ayrıca dijital çağda liderlik edeceğimiz organizasyon yapılarının ve kurum kültürünün nasıl değişmesi gerektiğini ve nedenlerini konuşacağız.

Programın sonunda kendiniz için bir aksiyon planı oluşturuyor olacaksınız.

Hedef Kitlesi Kim?

Kurumsal firmaların insan kaynakları, pazarlama, satış, iş geliştirme, strateji, müşteri deneyimi, teknoloji/IT fonksiyonlarında ekip yöneten liderler,  orta ve üst düzey yöneticiler, dijital dönüşümden sorumlu liderler.

Yeni girişimler(start up’lar),küçük ve orta ölçekli firma sahipleri.

Yer
ve İkram

İstanbul Business School eğitim salonları Maslak bölgesinde yer almaktadır.

Ulaşım metro ve diğer toplu taşıma araçlarıyla son derece rahattır. Eğitim yerlerine özel otopark bulunmamaktadır. Otopark seçenekleri çevre yerlerde mevcuttur.

İkram: Eğitim süresince set menü öğle yemeği ile tüm gün içecek ve yiyecek ikramları sunulmaktadır.

IBS 360 ° Tamamlayıcı Etkinlikler

Çimento tozu tek başına bir yapı inşa etmek için yeterli olmayacaktır, kum ve su olması da gereklidir. Teknik beceri de tek başına iş dünyasında inşa etmek istediğimiz başarı için yeterli olmayabilir. IBS 360 (derece işareti) destekleyici ve tamamlayıcı etkinliklere, teknik becerilerimizin yanında iletişim, yaratıcılık, kritik düşünme becerisi, zihinsel bağışıklık, etkili karar verme, ikna gibi konulara en az teknik konulara ayırdığımız kadar zaman ayırıyoruz. Bu etkinlikler:

Bir arabanın motor gücü, o aracın performansı için çok önemli bir unsurdur ama EN ÖNEMLİ unsur değildir. YAKIT olmadan, performanstan bahsetmek doğru olmayacaktır. İş dünyasında iyi performans göstermek içinde sadece teknik bilgi yeterli olmayabilir, iki ayda bir yapılan ZİHİNTONİK etkinliğimiz ile içsel yakıtımızı, motivasyonumuzu etkilemenin yollarına odaklanıyoruz.
İş dünyasında fark yaratmak isteyenler, iç dünyalarında farkındalık kazanmak için her ay IBS’de buluşuyor.
Etkinliğin amacı, katılımcıların potansiyellerini ortaya çıkarmalarında ve hedeflerine ulaşmalarını sağlamada kendilerine yardımcı olacak ipuçlarını vermek. Workshop aktivitesi ile kolektif düşünce yapıları ve duygusal zekayı güçlendirme adına yenilikçi araçların kazanımı sağlanacak.

Eğitmen ve
Konuk Konuşmacılar

Selda Doğancan

Dijital Lider

Selda Doğancan 1967’de İstanbul’da doğdu. 1988 yılında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nden derece ile mezun oldu. 1989 ‘da İstanbul Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı.

1988-2000 yılları arasında Vestel A.Ş de Kalite Müdürü, Sun Elektronik’de Kalite ve Arge Müdürü, Medya Holding’de Kalite Müdürü ve SAP Proje Müdürü olarak görev yaptı.

Telsim ve Vodafone Türkiye’de 2010 yılına kadar  Fraud ve Risk Yönetimi, Müşteri Deneyimi, Strateji, İş Geliştirme ve İş Planlama Direktörü görevlerinde bulundu. Özellikle  uluslararası bir operatörün Türkiye’ye giriş ve  büyüme stratejilerinin belirlenmesi, ticari ve teknik aksiyonlarının  alınmasında ve  lokal pazar ihtiyaçların global deneyimlerle birlikte yeni iş modellerine dönüştürülmesinde aktif olarak rol aldı.

Daha sonra bir süre Dubai’de Du Telecom’da Müşteri Deneyimi stratejinin belirlenmesi , tasarımı ve aksiyon planlarının oluşturulması konularında CMO danışmanlığı yaptı.

2012 yılından 2016 yılı sonuna kadar Türk Telekom Grubu’da İş ve Çözüm Geliştirme Direktörü olarak görev aldı.

Yeni teknolojilerle (cloud, internet of things, fintech,security vb)  finans, enerji, sağlık, eğitim, parekende, medya gibi sektörlerde dijital dönüşümün sağlanması için yeni iş modellerinin  ve ürün/ servislerin geliştirilmesi, stratejik iş ortaklıkların ve yeni şirketlerin kurulması konularına odaklandı ve projeler gerçekleştirdi.

2017 yılı itibariyle  kendi kurduğu SD Eğitim ve Danışmanlık firması çatısı altında İş Geliştirme, Inovasyon, Strateji Geliştirme, Dijital Dönüşüm ve Büyüme Stratejileri konusunda danışman, eğitmen ve  yönetici mentoru olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Konuk
Konuşmacılar

Eğitim Programına iş dünyasının vizyoner, sektörüne ilham veren profesyonelleri arasından seçilmiş yöneticiler, gerçek iş dünyası deneyimlerini ve vaka örneklerini  katılımcılarla paylaşmak üzere konuk konuşmacı olarak katılacaktır.

Dijital Liderlik Micro MBA derslerine katılmış konuk konuşmacılar:

Serdar URÇAR
Index Grup
Danışma Kurulu Üyesi

Eğitim İçeriği

1.Hafta

 • Dijital çağ ve Dijital ekonomi
 • Dijital dünyada değişimi tetikleyen teknolojik gelişmeler ve yeni iş modelleri
 • Dijital sektör ve şirketiniz üzerindeki olası etkileri ve nasıl cevap verileceği
 • Dijital fırsatlar ve tehditleri

2.Hafta

 • Dijital dönüşümün kapsamı
 • Türkiye’de ve dünyada şirketlerin ve sektörlerin dijitalleşme endeksleri
 • Şirketlerdeki organizasyonları nasıl çevik organizasyonlara dönüştüreceğiz
 • Kurum kültürü,organizasyon yapısı,roller ve takım çalışmalarının değişimi
 • Büyük veri analitiğine genel bakış
 • Veri patlaması ve veriden değer yaratma fırsatlarının ortaya çıkışı
 • Büyük veri nedir? Nasıl kullanılır?
 • Temel veri analitiği yaklaşımları ve metodları nelerdir?
 • -Müşteri analitiği
 • -Tedarik zinciri ve lojistik optimizasyonu
 • -Suistimal tespitleri
 • -Fiyatlandırma optimizasyonu
 • -Veriye dayalı lokasyon seçimleri
 • Veri analitiği projelerinin hayata geçirilmesi
 • Veri ile yönetim-kültürel ve organizasyonel değişimi ihtiyaçları

 3.Hafta

 • Dijital dünyada liderlik özellikleri nasıl değişiyor
 • Dijital liderin sahip olması gereken davranış şekilleri
 • Dijital liderlik modeli ve çevik liderlik
 • Dijital şirketler ve dijital liderler GOOGLE Vaka Örnekleri
 • Sizin liderlik özelliklerinizin dijital liderlik özelliklerine göre kuvvetli ve geliştirmeye açık yönleri nelerdir

4.Hafta

 • Başarılı dijital şirketler ve dijital liderler vaka örnekleri
 • Kişisel dijital liderlik aksiyon planınızın oluşturulması

Günümüz dünyasında şirketler; değişen tüketici ve müşteri davranışları, teknolojinin ilerleme hızı ve artan dijitalleşme ile birlikte iş modellerini, ürün ve hizmetlerini, müşterilerine yaşattıkları deneyimi ve iş yapış şekillerini sorguluyorlar.
Bu etkileşim içinde oyunun kurallarını değiştiren veya kuran şirket olmak için değişiyorlar ve beraberinde içinde bulundukları ekosistemi de değiştiriyorlar. Dijital değişimin ayak sesleri; sektör ayrımı olmaksızın, büyüklük ve olgunluk farkı gözetmeden kendini gösteriyor ve bu sadece bir başlangıç.
Değişen dijital dünyada şirketinizin dijital dönüşümüne başarılı bir şekilde liderlik etmek için liderlik özellikleri de yeniden şekilleniyor.