İBSli Olmak
IBS Micro MBA Derslerine Konuk Gelen Sektör Profesyonelleri

Konuk Konuşmacılarının Yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz...

Mustafa İçil / Google Pazarlama Eski Direktörü

Konuk konuşmacı olarak yer aldığım İstanbul Business School Micro MBA eğitiminde, sınıftaki katılımcılarla etkileşimli, ben tecrübelerimi paylaşırken onların deneyimlerini de dinlemeye fırsat bulduğum keyifli bir zaman geçirdik. İstanbul Business School’un profesyonel yaklaşımı, zengin bir içerik ve tecrübeli eğitimcilerle birleşince ortaya etkili bir eğitim programı çıkıyor. Aynı zamanda gerçek iş tecrübelerinin programlara entegre edilmesi eğitimleri daha güçlü hale getiriyor.

Bora Tanrıkulu / McDonald’s Pazarlama Direktörü:

Genç, yetenekli pırıl pırıl insanlardan oluşan bir organizasyon. Kısa sürede iş dünyasına yönelik eğitimlerde ses getirdiler. Farklı bir bakış açısı, farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere göre.

Nurçin (Özkan) Koçoğlu / Media Markt Pazarlama Direktörü

Şirketlerin yönetim yapısı giderek değişiyor ve şeffaf yönetimler giderek önem kazanıyor. Bu değişen yapı içinde her bir çalışanın kendi sorumluluğunu bilmesi, uzmanlığı, yaptığı işe tutku ve değer katması, çalıştıkları şirketleri rekabette ön sıralara taşıyor. Bu yeni yönetim anlayışına hazırlanan, öğrenen, hep daha iyisini sorgulayan pırıl pırıl gençlerle konuk konuşmacı olduğum Micro MBA sınıfında bir araya geldim. Buna olanak sağlayan İstanbul Business School’a teşekkür ediyorum.

Kaan Özkan / Mondi Group Genel Müdürü

İstanbul Business School’un sıradışı bir yer olduğu daha resepsiyondan belliydi. Modern ve çarpıcı teması, ve beni tüm sıcaklığıyla karşılayan ve ilgilenen görevli ilk artıyı vermemi sağladı. Selim beyin tüm canlılığıyla bana devrettiği öğrenciler, her eğitmenin hayalindeki ilgiyi gösteriyorlardı. Benim deneyimlerimi paylaşırken öğrencilerin faydalandıkları kadar, onların soruları ve yorumlarıyla ben de bilgi dağarcığıma bir şeyler kattığımı düşünüyorum. Selim beyin son özeti ve konunun analizi de bilgilerin daha kalıcı olmasına yardımcı oldu. Hem sıcak, hem öğretici, hem de keyifli bu ortamda bulunmak bana da unutmayacağım bir gün yaşattı. İstanbul Business School’un öğrencilere sıra dışı ve kendi hayatlarında mutlaka kullanacakları çok değer katan deneyimler kazandırdığı aşikar.

İlsu Dirgin / Redbull Pazarlama Eski Müdürü

Meraklı, motivasyonu yüksek, taze zihinlerle karşılaşmak, birlikte düşünmek ve tartışmak her zamanki gibi heyecan vericiydi. Bu ortamı oluşturduğu için İstanbul Business School’a teşekkürler.

Hakkı Arıkan / Markafoni Pazarlama Direktörü

İstanbul Business School E-ticaret Micro MBA programı oldukça detaylı planlanmış ve geniş kapsamlı. Program üyeleri de son derece ilgili ve katılımcı. Benim için son derece keyifli bir gün oldu.

Aylin Daylan / kliksa.com Pazarlama Müdürü

İstanbul Business School’da konuk konuşmacı olarak yer almaktan mutluluk duydum. Hem deneyimlerimi paylaşmak hem de bu konuda çalışan ve kendini geliştirmek isteyen kişilerle sohbet edip onların görüşlerini dinlemek oldukça keyifliydi. İstanbul Business School’a sektöre katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Önder Şenol / Defacto CFO

Finans Micro MBA programı, enerjisi yüksek, istekli ve parlak kişileri bir araya getirmede oldukça başarılı. Aktif tartışmalarla birlikte çok enerjik ve katılımcı bir ortam buldum. Bu organizasyonda konuşmacı olmak beni ayrıca heyecanlandırdı, gelecekte de dinamik İstanbul Business School ekibinin bir parçası olmaktan mutluluk duyarım.

Didem Namver / Pegasus Dijital Pazarlama Müdürü

Cana yakın çalışanları ve sıcak ortamı ile İstanbul Business School’da eğitim vermek benim için ayrı bir keyifti. Katılımcıların ilgili yaklaşımları ile eğitimimiz oldukça verimli ve interaktif geçti. Eğitim organizatörlerine ve katılımcılara teşekkürler…

Berna Borağan / Abdi İbrahim İnsan Kaynakları Müdürü

Farklı deneyim ve uzmanlıklara sahip katılımcılarla bir araya gelmek keyifli ve ilginç. Özellikle hiç insan kaynakları deneyimi olmayan ancak azimle bu alanda kendine meslek edinmek isteyen genç arkadaşlar beni etkiledi. Böyle karma bir grubun kısa bir zaman içerisinde sadece teknik bilgi açısından değil, grup dinamikleri açısından da ortak bir noktada buluşturulduğunu gördüm. Emeği geçen tüm eğitmenleri tebrik ederim.

Ahmet Eke / Maquet Genel Müdürü

Geleceğin yöneticileri ile bilgi ve tecrübelerimi paylaşmak çok keyifliydi. Katılımcıların güzel ve isabetli soruları toplantımıza renk kattı. Bu güzel deneyim için İstanbul Business School çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum.

Teoman Ünal / UPS Türkiye Pazarlama Müdürü:

İyi bir pazarlamacı olmak için teorik bilgilere ve yaklaşımlara sahip olmak önemli ama bunların pratik bilgilerle, gerçek yaşam deneyimiyle desteklenmesi kritik. İstanbul Business School programlarındaki konuk konuşmacılar bu açıdan çok faydalı. Eğitimler, öğrenmeye istekli ve genç bir katılımcı ekibiyle çok keyifli geçiyor. İş hayatındaki tecrübelerimi geleceğin pazarlama yöneticileri ile paylaşmak da çok güzel bir duygu.

Kayhan Ozar / Bimeks İcra Kurulu Üyesi

Fark yaratmak isteyen, bunun motivasyonu ve heyecanıyla sizi can kulağıyla dinleyen, deneyimlerinizden kendileri için farklı çıkarımlar yapmak çabasında pırıl pırıl insanlarla tanışma fırsatım oldu; ayrıca ben de çok ama çok keyif aldım. Bugüne kadar yaptığım başarılı çalışmaları ama bazen hiç de farkında olmadığım değerleri hatırlamama vesile oldunuz ve bundan fayda sağlamaya çalıştınız, ne mutlu bana. Gerçekten teşekkür ederim size.

İlke Arabacıoğlu / Provus-Mastercard İnsan Kaynakları Yöneticisi

İstanbul Business Schoolile yolumun kesişmesini şans olarak değerlendiriyorum.Her defasında güler yüzlü karşılamaları ile enerjiyi yüksek tutan İstanbul Business School ekibi ve birbirinden değerli katılımcılar ile bir arada olmak oldukça keyifli. Tecrübelerin paylaşıldıkça değer kazanacağına inanıyorum ve bu fırsatı bana tanıdığı için İstanbul Business School’a çok teşekkür ediyorum.

Gürsel Gürarda / Aksigorta Pazarlama Direktörü

İstanbul Business School’da konuk konuşmacı olarak yer aldığım için mutluyum. Pırıl pırıl kendini geliştirmek isteyen genç profesyoneller ile deneyimlerimi paylaşmak ve sohbet etmek çok keyifli oldu. Özellikle birçok kişinin kafasındaki düşünceleri çok güzel sorulara taşımaları paylaşımın kalitesini de artırdı. İstanbul Business School’a organizasyon ve profesyonellerin gelişimine katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Ercüment Polat / Aygaz Pazarlama Direktörü

İstanbul Business School’da Stratejik Pazarlama” alanındaki deneyimlerimi arkadaşlarla paylaştım. Sınıfların hijyen koşulları ve okulun  kadrosunun profesyonel yaklaşımı etkileyiciydi. Ayrıca, değişik profillerden eğitim için gelen arkadaşların interaktif bir şekilde katılımcılığının ve derslerde teorik olarak gördükleriyle reel sektör örneklerini örtüştürüyor olmalarının eğitimin kalitesini ve etkinliğini artırdığına inanıyorum. Hem İstanbul Business School’un profesyonel kadrosunu kutlarım, hem de eğitim gören arkadaşlara başarılı ve mutlu bir iş yaşamı dilerim.

Ayşen Boran / Avea Medya Planlama ve Satınalma Müdürü

Sektörün yeni katılımcıları ile iş hayatının deneyimlerini paylaşmak, görüş alışverişi yapmak ve farklı vizyonları görmek benim için de oldukça heyecan vericiydi. İstanbul Business School ve eğitim direktörü, oluşturdukları güzel ortamla bu paylaşımın verimliliğini arttırıyorlar. Bu anlamda onlara sektöre yaptıkları katkı ve çabaları için teşekkür etmek isterim.

Nuri Tezel / Assan Alimunyim CFO

Olukça interaktif, farklı katılımcı profili, çok dinamik ve enerjik eğitimci ve etkin uygulama sistemi ile günümüz iş dünyasında önemdli bir eksiklği tamalama üzerine çalışmalarından dolayı İstanbul Business School ekibini tebrik ederim.

Ozan Emre Acar / Innocean Worldwide Business Director

Sahip olduğumuz yetenekleri, kariyeri doğuştan elde etmedik hiçbirimiz.
Zoruyla kolayıyla her türlü farklı deneyimlerle şu bulunduğumuz kimliklere ulaştık.
Doğru yerlerde miyiz bilemem ama eğer İstanbul Business School gibi bir ortam olmasaydı sahip olduğumuz en kıymetli mirasımız olan “deneyim”lerimizi, başarıya aç, neyi, nerede ve ne zaman istediğini bulmaya çalışan akıllı kafalara anlatamaz, onlarla kendi doğrularımızın sağlamasını yapamazdık. Bu programa katılan arkadaşlarımın tamamı “öğrenmek” isteyenler. Bizler de “paylaşmak” isteyenler… İki doğru bir araya gelince samanlık seyran oluyor haliyle…!

Tansel Akdan / Fevreka Kurucusu

Konuk konuşmacı olarak yer aldığım İstanbul Business School Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitimi Micro MBA derslerinde teoriden çok pratiğe aç ve bununla karşılaşmaktan mutlu öğrencilerle tanıştım. Sektörün tam da ihtiyaç duyduğu bir eğitim açığını kapattıkları için İstanbul Business School ekibini kutluyorum.

Buğra Kavuncu / BASF Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi

Açıkçası ben çok keyif aldım. Hem tecrübelerimi paylaşma fırsatı buldum, hem de yaşadığım tecrübelerin dışarıdan nasıl algılandığını ve en çok hangi kısmının ilgi çektiğini müşahede etme fırsatım oldu. Özellikle genç arkadaşlardan gelen sorular onların düşünce dünyasını ve algılarını anlamak açısından büyük önem taşıyor.
Teoride verilen eğitimin, aslında pratik hayatta tam olarak karşılığının olduğunu göstermenin en güzel yollarında biri benim gibi konuk konuşmacıların çağırılması. Zira, katılımcılar, teoride gördüklerinin gerçek hayattaki karşılıklarını görüyor, sorguluyor ve tartışıyorlar. Konuk konuşmacıda aslında farkında olmadan geçmişte aldığı tavırları, geçirdiği aşamaları sorguluyor. Kesinlikle interaktif, hemen konuşana hem de dinleyene katkıları olan bir eğitim. Katılmaktan keyif aldım ve devamını da arzu ederim.

Semra Akman / Borusan İK Direktörü

Kendini geliştirme hedefi olan, ilgili ve genç arkadaşlarla deneyimimi paylaşma fırsatı bulduğuma çok memnun oldum. Dilerim arkadaşlar başarılarıyla hem iş dünyasına hem de insan kaynakları disiplinine değer katarlar.

Tunç Daşar / Provus CEO

Sanırım aramızda okula gitmek çok zevkliydi diyen oldukça az kişi çıkacaktır. Eğitimler de iş hayatında bitmeyen bir “okul” gibi doğrusu…
İstanbul Business School, hem katılanları ile hem çalışanlarının yarattığı sıcak ve rahat ortam ile bu işi, bir hafta sonu aktivitesi keyfi kıvamına getirmeyi başarmış… Sohbetler, karşılıklı paylaşımlar, katılımcılar, içerikler… Her biri “okul”u keyifli hale getirmek için incelikle hazırlanmış. Ben bile 1 saat diye gittiğim yerde 2 saatin nasıl geçtiğini anlayamadım… Nefes almak için güzel yer… Benden söylemesi…
Hem organizasyona, hem de katılımcılara içten teşekkürler…

Micro MBA Eğitimleri Konuk Konuşmacıları

• Turkcell Burak Sevilengül / Marka Yönetimi ve İletişimi Micro MBA Eğitimi

• Google Mustafa İçil / Stratejik Pazarlama Micro MBA Eğitimi

• Abdiibrahim İlaç Okan Öncel / Yönetim ve Liderlik Micro MBA Eğitimi

• Ford Haydar Yenigün / Yönetim ve Liderlik Micro MBA Eğitimi

• Biletix Kemal Edine / Yönetim ve Liderlik Micro MBA Eğitimi

• Defacto Önder Şenol / Finans Micro MBA Eğitimi

• BSH Ahmet Aksoy / İnsan Kaynakları Micro MBA Eğitimi

• Plesanta Cem Batu / Dijital ve Sosyal Medya Micro MBA Eğitimi

• Mindshare Aslıhan Anarat / Marka Yönetimi ve İletişimi Micro MBA Eğitimi

• MondiGroup Kaan Özkan / Yönetim ve Liderlik Micro MBA Eğitimi

• Mc Donald Bora Tanrıkulu / Stratejik Pazarlama Micro MBA Eğitimi

• Innocean Ozan Emre Acar / Marka Yönetimi ve İletişimi Micro MBA Eğitimi

• Yemeksepeti Melih Ödemiş / E Ticaret Micro MBA Eğitimi

• Google Mahir Erkan / E Ticaret Micro MBA Eğitimi

• Redbull İlsu Dirgin / Stratejik Pazarlama Micro MBA Eğitimi

• Media Markt Saturn Nurçin Kocaoğlu / Dijital ve Sosyal Medya Micro MBA Eğitimi

• n11.com Aylin Daylan / Dijital ve Sosyal Medya Micro MBA Eğitimi

• 4Play Çağlar Uzunali / Dijital ve Sosyal Medya Micro MBA Eğitimi

• Intel Emre Başkaya / Stratejik Pazarlama Micro MBA Eğitimi

• Borusan Semra Akman / İnsan Kaynakları Micro MBA Eğitimi

• Teknosa Revna Beşler / İnsan Kaynakları Micro MBA Eğitimi

• Avukat Esma Cihangir / İnsan Kaynakları Micro MBA Eğitimi

• Markafoni Hakkı Arıkan / E Ticaret Micro MBA Eğitimi

• Pegasoft Hakan Gündoğar / Satış ve İletişim Micro MBA Eğitimi

• UPS Teoman Ünal / Stratejik Pazarlama Micro MBA Eğitimi

• 7 P Think Tank Group Sevgi Zülfikar / Stratejik Pazarlama Micro MBA Eğitimi

• Hürriyet Birim Gönülşen / Stratejik Pazarlama Micro MBA Eğitimi

• Doğuş Otomotiv Ela Kulunyar / İnsan Kaynakları Micro MBA Eğitimi

• Groupon Onur Aydın / E Ticaret Micro MBA Eğitimi

• Markafoni Murat Yerdekalmazer / E Ticaret Micro MBA Eğitimi

• Abdi İbrahim Korkut Doğaneli / Satış Micro MBA Eğitimi

• yakala.co Mehmet Nazım Ekerbiçer / Satış Micro MBA Eğitimi

• Hepsiburada.com Gürhan Saatçioğlu / Yönetim ve Liderlik MBA Eğitimi

• Logitech Mustafa Uyar / Yönetim ve Liderlik MBA Eğitimi

• Aygaz Ercüment Polat / Stratejik Pazarlama Micro MBA Eğitimi

• Bimeks Kayhan Ozar / Yönetim ve Liderlik MBA Eğitimi

• Maquet Ahmet Eke / Yönetim ve Liderlik MBA Eğitimi

• Avea Ayşegül Boran / Marka Yönetimi ve İletişimi Eğitimi

• Altınbaş Holding Sinem Şanda  / Satış ve Müşteri İlişkileri Eğitimi

• Provus Tunca Demirci / Stratejik Pazarlama Micro MBA Eğitimi

• Anadolu Efes Onur Çevikel / Finans Micro MBA Eğitimi

• Provus Tunç Daşar / Finans Micro MBA Eğitimi

• Brightwell Holding Volkan Öztürk / Yönetim ve Liderlik MBA Eğitimi

• Vodafone Fatih Uysal /  Stratejik Pazarlama Micro MBA Eğitimi

• Coca Cola İçecek Elif Sezgin / İnsan Kaynakları Eğitimi

• Finansbak Necmiye Uzonur / Finans Eğitimi

• Akbank Öznur Akıncı Gökdemir / Finans Eğitimi

• Oyuncu Gaye Çankaya / Satış ve Müşteri İlişkileri Eğitimi

• Zorlu Holding Jules Verne Travel Event Ayşe Yağcı Büyükpınar / Satış ve Müşteri İlişkileri Eğitimi