Katılımcı Yorumları
Sanatçılar, alkışlar ile motive olup, "ürettiklerini" daha iyi yaparlar. Bizler de "Bilgiyi Mutluluğa Çevirmek" mottosuyla çıktığımız yolculuğumuzda, sizlerden gelen bu yorumlar ile güçleniyoruz.

Kariyer hayatım boyunca birçok eğitime katıldım yurt dışı da dahil olmak üzere,ama gerçekten ilk defa ‘’Hayatın İçinden‘’ bu denli önemli örnekler verilen ve pekiştirilen bu tarz bir eğitim alma şansını ilk kez yakaladım..

İBS ailesine bu güzel eğitimi hazırladıkları ve çok keyifli konuk konuşmacıları için teşekkürler..

Değerli eğitmenimize özellikle çok teşekkür etmek isterim. Sürükleyici anlatımı ve değerli tecrübelerini en iyi ve en profesyonel şekilde bizlere aktardığı için..

Markayı bana o kadar çok sevdirdi ki ’’Marka Yönetimi’’ bölümüne geçmem deki en büyük etkendir kendisi 🙂

Aralarda,öğlen aralarında yemekte kendi yemek saatinden zaman ayıracak kadar karşısındakine değer veren Mükemmel İnsan sizi tanımak benim için bir şanstı..

Katılmayı düşünen herkese şiddetle tavsiye ediyorum..

Hülya Zaimoğlu / Akdeniz Kimya

Kariyer hayatım boyunca birçok eğitime katıldım ancak gerçek iş yaşamında esinlenerek hazırlanmış ve güncel örnekler ile pekiştirilen bu tarz bir eğitime ilk defa denk geldim. Benim için gerçekten verimli olduğunu söyleyebileceğim bir aktivite oldu. Keyifli vakit geçirirken, “Marka Yönetimi” konusunda farkındalık oluşturan birçok konu işlendi. İBS ailesine bu güzel eğitimi hazırladıkları, eğitmenimize de sürükleyici anlatımı ve değerli tecrübelerini en iyi şekilde aktardığı için teşekkür ederim.

Hakan Hondu / Heidelberg Türkiye

E-ticaret eğitimine katılma amacım mevcut bilgime bir şeyler katmak ve doğru bildiğim yanlışları düzeltmekti. Eğitim sonunda beklentimin tamamen karşılandığını söyleyebilirim. E-ticaret alanındaki bilgisini, deneyimlerini, yaşadıklarına dair birçok anekdotu bizimle paylaşan eğitimcimiz Cengiz Can’dan çok şey öğrendiğimi ve öğrendiklerimi iş hayatında uyguladığımı belirtmek isterim. Ayrıca katılımcı arkadaşların deneyimlerini samimiyetle paylaşmalarının herkes için oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu eğitim için “Ne kadar az katılımcı olursa o kadar eğitim verimli olur.” diye düşünülmemeli. Katılımcı sayısının yüksek olması, farklı soru, görüşleri de beraberinde getiriyor, konulara daha geniş bir perspektifle bakmanızı sağlıyor. Alanında oldukça başarılı konuk konuşmacılar, iş dünyasından verdikleri örnekler ve paylaşımlarıyla bana farklı fikirler vermekle birlikte sorularımı da cevapsız bırakmadılar.

Emir Oygur / Gap Mağazacılık

İnsan Kaynakları alanında bilgilerimin güncellenmesi, üzerine yeni bilgileri öğrenmem ve çok fazla farkındalık yaratması beni çok mutlu etti. Eğitmenlerin sıcakkanlılığı, konulara hakimiyeti ve çok sıcak bir ortam olması en iyi faktörlerden birkaçıydı.  Ayrıca kesinlikle ortam ve insan ilişkileri süperdi. 

Merve Yamak / Rafineri

İBS’deki eğitmenlerin ve sınıfın enerjisi, içeriğin doluluğu ve çalışma arkadaşlarım inanılmazdı. Hepinize teşekkür ederim.

Dilara Aydın / Accenture

Özellikle İBS ekibine çok teşekkür etmek istiyorum. Ben, İnsan Kaynakları alanında uzmanlaşmak isteyen bir adayım. Özellikle almış olduğum eğitimde pratik bilgiler ve paylaşımlar çok fazlaydı. Bunlar beni gerçekten çok mutlu etti. Kariyerim anlamında da bana fayda sağlayacağını düşünüyorum ve teşekkür ediyorum sizlere. Özellikle farklı sektörlerden İK’cıların olması beni gerçekten çok mutlu etti. Bir çok şeyi öğrendim diyebilirim bu anlamda.
Buna ek olarak, Selda Hanım gerçekten çok profesyonel bir kişi, kendisine de çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bilgiler aktardı bizlere. Bu beni gerçek anlamda motive etti ve bundan sonra da yine eğitimlerimde İBS’yi kesinlikle tercih edeceğim ve arkadaşlarıma da önereceğim.

Gülşah Kiraz / Bilim İlaç

Bir Marka Eğitimi Hikayesi;

“Bir Varmış… Bir Yokmuş…” Kuru söz, tanım, deneyim akılda kalır mı? Bir kulaktan girer diğerinden çıkar. İnsanoğlunun yer yüzündeki serüveninde var oluşundan günümüze kadar, toplulukları bir araya getirmek, yönetmek ve yönlendirmek vs. süreçlerinde her daim hikaye anlatımı kullanılmıştır…

Herkes, hayatında birilerinin hikayesini dinleyerek büyür… İBS Marka Eğitimi Micro MBA programında 1 profesyonel anlatır ve siz 1000 büyürsünüz.

Eğitim Direktörü ile, kitaplarda yazanlar ve yazmayanlarla, mükemmel bir ortamda, yeni dostlarla,  gerçek iş dünyası deneyimleri ve vaka örnekleriyle, en önemlisi bir profesyonelin deneyimleriyle harmanlanan hikayelerle…kendi gerçekliğimizin çizgisinden kurtulup, özgür ve farklı dünyalara yelken açmamız sağlandı. 

Ben şahsım ve kendi markam adına algıma giren farkındalıklarla bambaşka yaratıcı bir sürece girdim. Sadece pazarlama iletişimi eğitimi değil, ondan öte 4 hafta gibi kısa bir sürede biz büyüdük, markayı tattık, duyduk, kokladık, gördük ve hissettik.

Tüm İBS ekibine ve Eğitim Direktörümüze bize ışık tutup rehber olduğunuz için tekrar teşekkür ederim. Bir sonraki eğitimde görüşmek dileği ile:)

Şebnem Celepoğlu / Eventtree İletişim Ajansı

4 haftalık bir programda marka ile ilgili tüm kavramların anlatılması başta çok inandırıcı gelmemiş olmakla birlikte, program sonrasında aslında kilit bütün konular ile ilgili değerli bilgilerin katılımcılara akılda kalıcı yöntemler ile aktarıldığını rahatlıkla ifade edebilirim. Marka ile ilgili kariyer hedefi olan herkesin mutlaka katılması gereken bir program. Bunun ana sebebi ise eğitmenin tecrübesini güncel ve yaşanmış örnekler ile ortaya koymasıdır. Ayrıca eğitim direktörümüzün gerek eğitim sırasında gerekse eğitim sonrasında kaynak paylaşımı ve yüz yüze görüşme konularında açık ve samimi olması programın sadece 4 hafta ile sınırlı olmadığının en önemli göstergesidir.

Yavuz Balcı / Tepe Betopan

Kaliteli, lider ruhlu yönetici ve lider olmanın yollarını öğrenmek için İstanbul Business School Yönetim ve Liderlik Micro MBA eğitimini tercih ettik. Kendime koymuş olduğum hedefi gerçekleştirmemde ve bu özelliklerimi çalıştığım kurumda kullanabilmemde eğitimin önemli faydasını gördüm. Tavsiye ederim.

Mete Sucu / Kuveyt Türk

Finansal anlamda destek almak, güncel bilgileri ve iş hayatı örneklerini görmek için katıldım. Eğitmenlerin profesyonel deneyimleri kariyer gelişimim açısından son derece faydalı oldu. Teşekkürler.

Gülistan Kasal / Zorlu Doğalgaz

Kesinlikle profesyonellerle çalışmak çok keyifli ve başarılı bir deneyim oldu. “Brainstorming” anlamında çok faydalı. Katıldığım Marka eğitimi içerik olarak çok canlı ve günceldi. İstanbul Business School eğitim tasarımcılarını ve eğitmenlerini kutluyorum.

Julya Berköz / Sony Pictures Television

E-Ticaret hakkında detaylı bir eğitim oldu. Türk ve Dünya pazarındaki yeri, mailling, google v.b toollar ile ilgili genel bilgileri derinlemesine görebildik.

Ayşenur Kıvılcım / Karaca

İstanbul Business School eğitimleri, özellikle katılmış olduğum İnsan Kaynakları Eğitimi, eğitim salonları, eğitim süresince sunulan ikramları, yemekleri ve sıcakkanlı çalışanları ile çok olumlu, her anından keyif çıkarabileceğiniz bir eğitim şirketi.

Aykut Bora / Yaşar Holding

Yönetim ve Liderlik konularında farklı bakış açıları kazanmak için eğitim programına katıldım. Eğitmenlerin bilgi ve deneyimleri son derece faydalıydı. Eğitimi yönetici ve yönetici adaylarına tavsiye ederim.

Nilay Gürşen / Denizbank

Yeni görev tanımım doğrultusunda şirketimin yönlendirmesi ile İstanbul Business School, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Micro MBA eğitimine katıldım. Ölçümleme, Topluluk Yönetimi, Sosyal Medya Ürünleri derslerinin özellikle çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Sosyal Medya konusunda bilgi sahibi olmak isteyen ve bu alanda uzmanlığını arttırmak isteyen tüm profesyonellere tavsiye ediyorum.

Songül Doğdu / Astrazeneca

Finans sektöründe kendimi geliştirmek ya da sektörü öğrenmek için Finans Eğitimi gerçekten harika. Eğitmenleri kalitesi ve dersleri yalın bir biçimde anlatmaları öğrenimi kolaylaştırıyor. İstanbul Business School eğitimlerini profesyonellere tavsiye ediyorum. Aynı anda pek çok profesyonelle bir arada eğitim almak çok güzel bir deneyimdi.

Ozan Ali Arslan / Türkiye İş Bankası

Satış konusunda kendimi geliştirmek ve satış kanallarında yetkinlik kazanmak için katıldığım Satış Eğitimi benim için çok yararlı oldu. Kariyerinde başarıyı hedefleyen profesyonellere Istanbul Business School eğitimlerini tavsiye ediyorum.

Şirin Alkan / Yandex

İstanbul Business School’dan aldığım eğitim süresince çok memnun kaldım. İBS’nin sahip olduğu alanında başarılı ve deneyimli eğitmen kadrosu ile sorun çözmeye odaklı etkinlik ekibiyle tanışma fırsatı buldum. Teşekkürler İBS.

Celal Tunalıoğlu / Halkbank

Finans sektörü üzerine hem genel bir bakış açısı kazanmak hem de profesyonellerin tecrübelerinden faydalanarak kariyerime daha düzgün bir yön vermek amacıyla eğitime katıldım. Bu alanda kariyer yapmak isteyen profesyonellere Finans Micro MBA eğitimini tavsiye ederim.

Ertuğrul Ercan / Boğaziçi Üniversitesi

E ticaret Eğitimi Micro MBA programına sektörde kalıcı olmak ve daha üst pozisyonlara ilerlemek için katıldım. Eğitim süresince E-Ticaret sektörüyle ilgili belirlenmiş KPI ve sistemler hakkında detaylı bilgi edindim. Bu konuyla ilgili tüm çevreme İstanbul Business School’u tavsiye ediyorum.

Başak Oral / Markavip

Farklı şirketlerde farklı görevlerde bulunan yöneticilerin tecrübe ve deneyimleri ile geçen güzel bir eğitim oldu. Bana yeni bakış açısı ve farklı düşünceler kattığı için çok memnun kaldım. İBS ekibini kutluyorum.

Mehmet Temel / Columbia

Öğrendiğim bilgilerin çok verimli olduğunu ve iş hayatımda kolaylıkla uygulayacağımı söyleyebilirim. Değişik bir vizyon kattığı için İstanbul Business School’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Sabir Pehlivan / Unifree A.Ş

Daha çok teorik bilgi veren uzmanlar yerine sektörün içinden gelen isimlerden eğitim almak, deneyimleri paylaşmak çok daha faydalı ve bakış açınızı değiştiren bir süreç. Eğitmenler ile eğitimin devamında görüş alışverişi yapabilmeye devam etmek de katılımcıya artı fayda olarak dönen bir husus. Marka ve Pazarlama uzmanlarına tavsiye ediyorum.

Filiz Mercan / Marks & Spencer

Şirketimizde E-Ticaret girişimi yapmak üzere bir projemiz vardı. Bu projeyle ilgili kendimi geliştirmek için katıldım. Gerçek hayattan pratiğe dönük bilgileri sektörün deneyimli isimlerinden aldım. Çok faydalandım, burada edindiğim bilgileri hemen kullanmaya başlayacağım.

Yunus Konmaz / Empa Kimya

Eğitmenin bilgisi ve bilgiyi aktarması gayet iyi. Güncel örneklerle iş hayatıma katkısının büyük olacağından eminim.

Can Altınay / TMA Tekstil

Katılmış olduğum Satış Eğitimi programının kişisel gelişimim açısından çok yararlı olduğuna inanıyorum. Eğitmenimiz Hakan Gündoğar’a yardımları için çok teşekkür ederim.

Ergün Kaya / Teknosin

Katılmış olduğum Satış ve İletişim Micro MBA Eğitimi, sanırım hayatımda bir dönüm noktası olacak. IBS ekibine teşekkür ederim.

Aslin Alibaşoğlu / Hotel Partner

Dijital Pazarlama eğitimi Eğitim Direktörümüzün iletişim yeteneği çok başarılı. Bu özelliği güzel bir süreç geçirmemizde etken oldu. Sektörün içinden gelen konuk konuşmacılar büyük bir kazanım sağladı. Beklentilerim tamamıyla karşılandı.

Hülya Kaya Baylan / Doğa Koleji

Piyasadaki uygulamaları gerçek zamanlı öğrendim. Pratiği duymak, paylaşmak, uzman profesyonellerle çalışmak çok güzeldi. Teşekkür ederim. İnsan kaynakları konusunda kendisini geliştirmek isteyen herkese tavsiye ederim.

Muazzez Saruhan / Medtronic

Pazarlama ve Marka Yönetimi dünyasında bulunan bir profesyonel olarak, offline dünyada gerçekleştirdiğimiz pazarlama çalışmalarını online dünyaya nasıl taşıyacağımızı ve nasıl entegre edeceğimizi öğrendik. Dijital mecralardaki terim ve çalışmalar hakkında daha detaylı bir bilgi edinme şansımız oldu. Teşekkür ederim.

Yusuf Güler / Pronet

İBS benim için çok değerli bir kurum haline geldi bu eğitim boyunca. Farklı iş deneyimleri ve farklı uygulamaları ile İBS diğer eğitim kurumlarından çok farklı. Ayrıca cana yakın personeli ve katma değerli hizmetleri ile katılımcılara kendilerini özel hissetmelerini sağlıyor diyebilirim. Kısacası İBS insana yapılan en güzel yatırım… Tüm destekleriniz için teşekkür ediyorum.

Gözde Erdoğan / Çelebi Hava Servisi

Farklı alanlarda çalışan profesyonellerle eğitim verilmesi çok güzel. Pazarlama iletişimi Micro MBA Eğitimi sayesinde güncel trendleri görme ve dinleme fırsatımız oldu. Katılımcı profili, eğitmen kadrosu, sertifika programları açısından tavsiye edeceğim başarılı bir kurum.

Sedat Ünver / Bifa

Almış olduğumuz Finans eğitimi, matematiğin hayatımızda olan yerini ve değerini daha iyi anlamama yardımcı oldu. Hayatın pratik yönünü kullanmak ve uygulamak açısından önemliydi.  İçerik çok iyi, eğitmen çok başarılıydı. Sanovel İlaç grubu olarak katıldığımız eğitimden son derece memnun ayrıldık.

Ercan Tiryaki / Sanovel İlaç

Eğitimden en büyük beklentim, iş hayatımda işimi kolaylaştıracak bilgiler edinmekti. Eğitim sonunda bu beklentimin fazlasıyla karşılandığını mutlulukla söyleyebilirim. İstanbul Business School ve eğitmenlerine teşekkür ederim.

Aysun Keskin / Sanovel İlaç

İBS’de aldığım eğitim, benim profesyonel kariyerim ve modaya olan ilgimi beslemek açısından çok başarılı geçti. Katılan eğitmenler kendi alanlarında söz sahibi olmuş başarılı kişiler. Onları network’üme katmış olmaktan dolayı ayrı bir mutluluk duyuyorum.

Neslihan Tokat / Press Interpreter at Pakistan Embassy

Programda yer alan eğitmenlerin hepsi kendi alanlarında çok başarılı ve iyi bir eğitimci kimliği olan kişiler. Çalışmış olduğum şirkette operasyon sorumlusuyum ve pazarlama bölümüne geçmek için artık kendimi hazır hissediyorum.

Zeynep Yasemin Bayır Uran / Pakmaya

Online satış konusu ilgimi çektiği için eğitime katıldım. E-Ticaretin mutfağından son noktasına tüm aşamaları konusunda detaylı bilgi aldım. Tüm ilgili profesyonellere tavsiye ediyorum.

Ayşegül Esmer / Boğaziçi Üniversitesi / Ekonomi

Sektörden profesyonellerle tanışıp tecrübeleri hakkında bilgi alışverişi yapmak için katıldığım eğitimden son derece memnun ayrıldım. Konuya daha teknik açıdan bakmamı sağladı.

Fatih Cin / YTÜ / Mimar

Eğitime yönetim ve liderlik vasıflarımı geliştirmek için katıldım. Teorik bilgiler yerine iş dünyasının gerçek bilgilerinin paylaşılması son derece faydalıydı. Eğitimi tüm profesyonellere tavsiye ediyorum.

Yaşar Ellialtı / Kocaeli Tıp Merkezi

Eğitime tecrübe ve bilgi paylaşımı için katıldım. Eğitimden son derece memnun kaldım, tüm yönetici ve adaylarına tavsiye ederim.

İlker İnan / Durden Plastik

Sosyal Medya alanında uzmanlığını arttırmak isteyen profesyonellere tavsiye edeceğim bir eğitim programı. Eğitmenler başarılı ajans ve şirketlerin yöneticileri, verdikleri bilgiler iş hayatından güncel ve pratik bilgiler. Eğitmenlerin birbirlerini tanıyor olmaları ve katılımcılara yaklaşımlarının sıcak ve samimi olması programda dikkatimi çeken ve önemli olduğunu düşündüğüm noktalar.

Hilal Akçay / Desmer Bilgi İletişim

Gelecekte işim diyebileceğim mesleğin ince püf noktalarını ve yeni gelişmeleri öğrenmem konusunda büyük bir destek kaynağı oldu. Ajansta öğrendiğim bilgilerin pekişmesini sağladı. Beni bir adım öne taşıdığını düşünüyorum. Herkese tavsiye ederim.

Cansu Karakurt / United People

İster profesyonel, ister işe yeni başlamış satışçı olun, mutlaka kendi gelişiminiz için gelmeniz gereken bir okul. Bu eğitim bittiği için üzülüyorum. Teşekkür ederim.

Fatih Konyar / Mobit Bilişim

İşsizliğin rekor yaptığı güzel ülkemde, umutsuz umutsuz bilgisayarın başında geçirdiğim günlerden bir gün tanıştım İstanbul Business School’la… Okulu yeni bitirmiş, ne yapacağımı bilemez halde düşünceler içindeyken kendimi kurslara adamıştım. Reklamcılığa ilgi duymaya başladığımın farkına vardığım bir dönemde İBS’nin sağlamış olduğu ileri düzey reklamcılık eğitimi reklam piyasasını anlamam, reklamcılık alanında değerli kişilerle tanışmam açısından çok iyi olmakla kalmayıp, aynı zamanda bana staj imkanı da sundu. Hayatımı şekillendirmeme yardımcı olduğu için İBS’nin sunduğu olanaklardan herkesin en iyi şekilde faydalanması gerektiğine inanıyorum.

Şule Yıldırım / Mediaport Reklam

E-Ticaret ve yepyeni kapılar ..Uzun zamandan beri kendimi geliştirecek , gerçekten kendime deneyimler katabilecek eğitimler arıyordum. Aradığımı IBS’de buldum. Kendinize yatırım yapmanın en güzel yolu IBS’ ye uğramaktır.

Özgür Tepe

Eğitimde gün içinde karşılaştığımız ancak farkına varmadığımız sorunlarla ilişkili çözüm yollarını öğrendim. Liderlik, efektif personel performans yönetimi ve değerlendirilmesi vb.. konularında bildiklerimin tam doğru olmadığını ve eksiklerimi gördüm. Eğitim öncesi ve sonrasında kişisel gelişimimde büyük faydası oldu. Yönetici ve adaylarına tavsiye ediyorum.

Gökay Gürol / Yönetici

Gelecek iş yaşantıma yeni bakış açıları kattığını düşünüyorum. Doyurucu ve küçük ipuçlarıyla dolu eğlenceli bir eğitimdi. Kendi adıma birçok şey öğrendim. Tüm sosyal medya uzmanı ve adaylarına tavsiye ederim.

Orhan Alkan / Sosyal Medya Müşteri Temsilcisi

Eğitim içeriği, eğitmenleri, eğitim yeri ve Istanbul Business School’un sektördeki bilinirliği programı tercih etmemizde en önemli etkenleri oluşturuyordu. Beklentimizin çok üstünde bir eğitim süreci geçirdik. Perakende sektöründe çalışan profesyonellere tavsiye ediyorum.

Mehmet Sakarya İnal / Mağaza Müdürü

Ne kadar uzun süre çalışmış olsakta iş hayatında öğreneceğimiz birçok şeyin olduğunu ve öğrenmenin sınırı olmadığını öğrendim. Hayatıma ve işime çok farklı bilgiler kattığına eminim. Istanbul Business School’a bu değerli eğitimi için teşekkür ediyorum. Deneyimli eğitmenlerinin iş hayatımızdaki başarımıza katkısı büyük.

Hacı Bekir Kaçmaz / Bölüm Sorumlusu

Zekamızı ileri düşüncelerle geliştirmeyi, basit hesapların aslında basit olmadığını, faiz hesaplamayı ve kolay çözümleri bu eğitimde pekiştirdim.

Tamer Yalçınkaya / Finans Danışmanı

Bu program sayesinde farklı bakış açıları ve problem çözme metodlarını çok iyi bir şekilde öğrendim. Teşekkür ederim.

Arzu Bektemir / Fatih Dilek Gıda

Nasıl düşünmem, hangi noktalara dikkat etmem, bulduğum fikri nasıl yazıp sunabileceğim konusunda çok iyi ip uçları yakaladım. Reklam yazarlığında gitmem gereken yolu gösterdiği için eğitmenime ve IBS’ye çok teşekkürler.

Hatice Ayaz

IBS, hayalleri olan, kariyer planları yapan herkesin uğraması gereken duraklardan biri. Burada işin uzmanlarından keyifli, eğitici ve derslere interaktif olarak katıldığımız harika bir 4 hafta geçirdim. Hala öğrenci olmama rağmen işle ilgili deneyimlerini aktaran eğitmenler ve diğer katılımcılarla etkileşimde bulunmam, işe ısınmam konusunda ayrı bir keyif ve heyecan oldu. Sosyal Medya ve Pazarlama konusunda katıldığım bu mikro MBA programının CV’mde hatırı sayılır bir etkisi olacağına inanıyorum. IBS’ye, eğitmenlerine ve cana yakın çalışanlarına sonsuz teşekkürler…

Süleyman Buğra Avcı / Öğrenci ve Sosyal Medya Uzmanı

Unilever’den, Red Bull’dan, Darty’den, başarılı ajanslardan gelen güçlü isimlerle bu eğitimi almam kendi işimde daha bilinçli olmamı sağlayacak eminim. Her sektörden farklı bilgiler almak eğitim bütünlüğü açısından çok önemliydi. Eminim herkes katıldığı bu program sayesinde kendisine yatırım yaptığını düşünüyordur.

Mehmet Manav / Sosyal Medya Sorumlusu


Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya alanında kendimi geliştirmem gerektiğine karar verdikten sonra bu eğitim konusunda yoğun bir araştırma yaparak İstanbul Business School ile tanıştım. Eğitimim bittikten sonra anladım ki bu alanda en iyi eğitim veren kuruma gelmişim. Sektörün önde gelen profesyonellerinden bu eğitimi almak benim için çok önemliydi ve aynı zamanda piyasadan ve sektörden çoğu insanla tanışmak network anlamında çok önemli. İstanbul Business School ile birlikte kariyerim de büyük bir adım attığıma inanıyorum. Her şey için tekrar teşekkürler İstanbul Business School…

Yaşar Eser / Medina Turgul DDB

Zerre kadar abartıya yer vermeden özetlemek gerekirse bu eğitim sonrası hayattaki duruşuma tekrardan bakma imkanım doğdu. Öğrendiğimiz kavramları iş ve sosyal hayattaki arkadaşlarımın üzerinde uyguladığımda çok etkili olduğunu gördüm. Bakış açımıza katmış olduğu değerden dolayı sizin aracılığınızla Selim Hocaya çok teşekkür ederim.

Hamid Nazik / Nazik Brode

IBS’nin Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Micro MBA programı, piyasada çok önemli bir açığı dolduruyor. Teori ile dolu bir çok yeni mezunu ya da bu alana yeni geçmiş insanları pratik bilgiler ile güçlendiriyor. Öte yandan eğer teori eksiğiniz var ise gerekli teorik bilgilerin özetini hap gibi veriyor ve kişiyi işe döndüğünde fark yaratacak bir mentaliteye getiriyor. Yeni bir vizyon kazanıyorsunuz. Kesinlikle öneriyorum.

Deniz Çay / BiggPlus Group of Companies

IBS tecrübesinde beni en çok mutlu eden konu, eğitim beklentimin mutlak oranda karşılanmış olmasıydı. Eğitimin içeriğiyle ilgili almak istediğiniz, bu içeriğin gerçek manada karşılanmış olmasından dolayı oldukça mutluyum.
Özellikle, katılımcıların eğitime katılmasına izin verilmesini, eğitime katılan kişilerin eğitim hakkındaki fikirlerinin sorulması, eğitimin daha farklı yönlerde geliştirilmesi  manasında neler yapılması gerektiğine önem verilmesini oldukça güzel buldum.

Sezer Bağı / Ekip Elektronik A.Ş.

Stratejik Pazarlama eğitiminde özellikle gördüğümüz case studyler ve bunun gerçek hayatla ilişkili olması, bunların nasıl uygulanabileceğini de sınıf içinde destekleyici olarak tecrübe etmiş olmamız bence bu eğitimin en keyifli ve mutlu eden yanlarıydı.
Öncelikle eğitimin biraz daha tarzı farklı özellikle diğer eğitimler ve kurslar ile karşılaştırıldığında konuk konuşmacıların gelmesi ve bunların anlatılan konuyla alakalı olması ve bir konsept olarak sadece eğitim materyelleri ya da bilginin değil aynı zamanda uygulanabilirlik ve bu düşünce nosyonunda adaptasyonunu göstermesi bizim açımızdan çok faydalıydı.

Oray Tan / Koçsistem

IBS’de eğitim modeli çok farklı. Piyasadaki diğer eğitim programları modellemelerine baktığımızda, böyle bir model yok maalesef. Kesinlikle alanımda en tecrübeli insanlardan bir tanesi İnsan Kaynakları Eğitimi eğitmeni Selda Hanım beni çok da mutlu etti. Aynı zamanda güler yüzlü takım arkadaşları ve kesinlikle eğitim esnasında verilen hizmet çok kaliteliydi. Her şey için çok teşekkür ederim. 

Ecem Bilgiç / Medical Cente Cosmetics

Neden buradayım, nereye gitmek istiyorum ve oraya nasıl ulaşırım sorularına cevap arıyorsan doğru yerdesin!

Y.Ercan Payidar / Bifa Biscuits & Food

Marka Yönetimi ve İletişimi eğitimi beklentimin üzerinde ve çok keyifliydi. Eğitimde öğreneceğiniz teknik bilgilerin yanı sıra paylaşılan tecrübeler, hayatınızda kolay kolay dinleyemeyeceğiniz cinsten. Kendi adıma faydalı bir eğitim olmasının yanında ‘iyi ki tecrübe ettim’ diyebileceğim bir 3 haftaydı. Pazarlama ile ilgilenen herkese tavsiye ederim. Istanbul Business School ekibine ve samimiyet dolu eğitimi için eğitim direktörümüze teşekkür ederim.

Özge Güray / Sifar İlaçları

Yeni görev tanımım gereği e-business alanında eğitim almak istediğim için ikinci kez Istanbul Business School’u ve bu kez E- Ticaret Eğitimini tercih ettim. Eğitim üzerine detaylı bilgi sahibi olup, sektörden gerçek örneklemeler ile yeni bilgiler edindim. Tavsiye ediyorum.

Şahin Gör / TEB

Satış alanında kariyerime devam etmek istiyorum. Bu nedenle kendimi geliştirmek amacıyla bu eğitime katıldım. Eğitim süresince anlatılanların olumlu yönde işime yansıyacağını düşünüyorum. Eğitimi tüm satış profesyonellerine tavsiye ederim.

Ece Çelik / DHL

Eğitimin içeriği, Selda Bağlan’ın tecrübesi ve samimi yapısıyla oldukça verimli bir süreç geçirdik. İnsan Kaynakları Micro MBA eğitimi benim için çok başarılı geçti, diyebilirim. Bizlere karşı ilgi ve samimi davranışları için IBS ailesine teşekkür ederim.

Pelin Ermergen / Migros - Kanyon Macrocenter

Bu eğitimde hem bildiğim kavramları daha da derinleştirme fırsatı hem de yeni yöntemler, kavramlar ve yaklaşımlarla tanıştım. Örneğin ece ajandası; bence iş hayatımızda uygulayabileceğimiz çok etkili yönetim araçlarından biri ve ben bu yöntemle daha önce karşılaşmamıştım. Bundan sonraki profesyonel yaşamımda mutlaka kullanmayı planlıyorum. Yönetim eğitimi derslerindeki başlıca motivasyon kaynağımız olan hocamız Selim Geçit beyin bitmek bilmeyen yoğun enerjisi için de ayrıca teşekkürler.

Bülent Turhan / Softtech

E-Ticaret alanında kendimi geliştirmek, kendi işimi kurmak için bu eğitime katıldım. E-Ticaret alanında girişimde bulunmak isteyen ya da hali hazirda var olan işini çok daha profesyonel şekilde yönetmek isteyenlere tavsiye ediyorum.

Cihan Andıç / Western University

Hızlı gelişen global dünyada bilinmeyen çok şey var. Profesyoneller olarak, günceli takip edebileceğiniz sadece gerekli teorik bilgilerinde olduğu verimli bir eğitim. Bir finans eğitimine göre de son derece eğlenceliydi.

Recep Aran / Sanovel İlaç

Sektörün önemli isimleri ile bir araya gelmiş oldum ve kendi sektörüm dışında farklı sektörlerde yapılmış uygulamaları görme şansım oldu. Pazarlama Eğitimi bana bazı konularda kesinlikle farklı bir bakış açısı kattı. Bu eğitimden kendinize birçok deneyim katacağanıza eminim.

Merve Parlakulaş / Pronet

Bankacılık sektöründe yer almaktayım. Katılmış olduğum E-Ticaret Eğitimi sayesinde bankacılık sektörü ile E-Ticaretin aslında birbirini tamamladğını öğrendim. Aynı zamanda farklı sektörden katılımcılar ile güzel bir eğitim süreci geçirme fırsatı buldum.

Yalçın Öztürk / Vakıfbank

IBS’den aldığım 3. eğitim ve şunları söyleyebilirim ki; Vizyon sahibi olarak kariyer yolunda doğru, emin adımlarla ilerleyebilmek için, IBS  faydadan öte, kişilerin kariyerine yön veren pusula gibi. Her aldığım eğitim sonrası kendime ve firmama kattığım değerle farklı alanlarda çalışma fırsatım oldu; Bilgi Sistemlerinden CRM Proje Yönetimine, CRM Proje Yönetiminden Pazarlamaya, heyecanla geçen bir maraton. Sektörden yeni isimler ile tanışmamı sağladı. Bilgileri uygulama ve networking açısından çok doğru bir yer olduğunu düşünüyorum.

Gözde Erdoğan / Aslanoba Gıda

Örnekler ve sunumun başarılı olması yanında bireysel olarak verimli bir eğitim süreci olduğunu belirtmek isterim. Eğitmenin paylaşımları hem gerçekci hem sağlıklı verilerdi.

Nihan Sorucu / Asya Emeklilik

Pazarlama Micro MBA eğitimine katıldığımda klasik konular bekliyordum. Ancak 4 hafta sonunda, gerçekçi, innovatif fikirlerin yer aldığını gördüm. Güncel konular, deneyimli eğitmenler ile birleştiğinde ortaya müthiş bir eğitim çıkmış. Kendi adıma bana çok şey katan bir eğitim oldu. Öğrendiklerimi uyguladım, hala uygulamaktayım ve bana yararlı olduğunu gördüm. İş hayatında artan rekabete karşı sizde farklı olmak istiyorsanız, İstanbul Business School eğitimlerini kaçırmayın.

İlter Çoşkun / Nobel İlaç

Istanbul Business School’dan aldığım İnsan Kaynakları eğitiminde performans değerlendirmesinden stratejik planlamaların yapılmasına kadar donanımlı bir bilgiye sahip oldum. Program aynı zamanda insan kaynaklarındaki farklı bakış açılarını aynı çember içerisinde toplayarak çalışan ve işveren arasındaki ilişkiyi en iyi şekilde sağlamanın yolunu görmemi sağladı. Teşekkür ederim.

Ersun Dini / Türkiye Hastanesi

Eğitime, kariyer hedefimdeki iş ve pozisyon basamağı olarak gördüğüm için  katıldım. Benim için önemli olan, eğitim boyunca alacağım teknik bilgilerden çok pratik iş hayatında kullanılabileceğim kazanımlardı. Zamanın çok değerli olduğu günümüzde belki uzun yıllar boyunca yaşayıp kazanacağım deneyimleri hızlandırılmış olarak almış oldum. IBS’de geçirdiğim 4 hafta boyunca katılımcı arkadaşlarımın ve Eğitim Direktörünün deneyimlerinden fazlasıyla yararlandım. Ayrıca eğitmenimizin iletişiminden çok memnun oldum. Çok teşekkür ederim.

Miray Odabaşı / Siemens Healthcare

İş hayatının gerçekleri ve zorlukları herkesin malumudur. Bu zorluklar ve engelleri aşıp belirli kariyer hedeflerini gerçekleştirmiş kişilerin tecrübesi paha biçilemez derecede kıymetlidir. Istanbul Business School, iş dünyasından gerçek kişilerin tecrübesinden yararlanmamız için güzel ve samimi bir ortam sağlıyor. Eğitim içeriği ve eğitmenler hayatın kendisiydi. Konulara ve durumlara bakış açımızı olgunlaştırdı, hatta bazılarını ise tamamen değiştirdi.

Murat Güzel / Nobel İlaç

Kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen ve kariyer hedefi olan bireyler için sektör bilgisi ve deneyimi olan bir eğitmenden Satışta Doğru Bilinen Yanlışlar Eğitimini aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu eğitim sayesinde hem yeniliklere açık interaktif bir biçimde bilgi ve deneyim sahibi olabilir hem de kendinize zaman ayırarak farklı sektörlerden yeni insanlarla tanışma şansı bulup sosyal olabilirsiniz. Eğitimin en verimli yanlarından biri de zaman sıkıntısı olan çalışanlar için kısa zamanda nokta atışı yapabilme imkanı sunması. Emeği geçenlere teşekkürler. Bir sonraki eğitimde görüşmek dileği ile.

Selcan Yakar / MM Petrol

Gayet keyifli ve güzel bir ortamda, başarılı bir eğitim süreci geçirdik. Denemenizi tavsiye ederim. Teşekkür ederim.

Özlem Sular / Schott Orim

Çalışmış olduğum firmada teknik kısımdan, satış departmanına geçiş yaptım. Satış tecrübem olmadığı için duymuş olduğum kaygıyı, katılmış olduğum bu eğitim ile en alt seviyeye indirebildim. Eğitmen ve IBS’nin sıcak ortamı ile kendinizi öğrenmeye çok açık hissedeceksiniz.

Eray Gönülkırmaz / Teknosin

Istanbul Business School ile internet reklamları sayesinde tanıştım ve E-Ticaret Micro MBA eğitimine katıldım. Eğitmenimiz Mehmet Çelikol’un sektör tecrübesinin olması ve kişilik olarakta paylaşımcı olması doğru bir seçim yaptığımı kanıtladı.

Aysun Karadeniz / E-Ticaret Girişimcisi

Eğitmenimiz Caner Yörükoğlu, 4 hafta gibi kısa bir sürede eğitim konularını çok iyi bir şekilde organize edip aktardı. Bilgisi ve eğitim becerisi çok iyi, çok memnun kaldım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Sezen Burcu Ertek / Euroka Sigorta

Değişim sürecine ayak uydurmak ve kendimi geliştirmek amacıyla eğitime katılmayı tercih ettim. Satış odaklı yönetim sistemine farklı açılardan bakmamı sağladı eğitim. Satış yöneticilerine tavsiye ediyorum.

Hasan Asman / FTK Plastik ve Ambalaj

Dijital Pazarlama Eğitimi konusunda sektöründe lider kişilerden eğitim almak, onların deneyimlerinden faydalanabilmek gerçekten ayrıcalıklı bir duygu. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Pelin Recep / Magnet Bilgi Teknolojileri

Program eğitmenlerinin tecrübeli ve deneyimli kişilerden oluşması bu eğitimin en büyük artılarından biri. Çok sayıda eğitmenin eğitim vermesinin faydaları kişiye farklı sektörleri tanıma açısından farklı bir deneyim yaşatıyor. Ayrıca mentorlük hizmetinin ücretsiz olması biz katılımcılar için çok çekici.

Ayşen Üstünay / MMK Metalurji

Sağlık sektöründe satış müdürü olarak görev yapıyorum. IBS’yi tercih etmemin en önemli sebebi, eğitmenlerinin iş dünyasının önemli profesyonellerinden oluşması. Eğitimlerde farklı sektörlerden farklı deneyim ve vaka örneklerini paylaşıyorlar. Onların deneyim ve tecrübelerini kendi işime uyarlıyorum. Diğer bir önemli nokta ise network’ünüzü geliştiriyorsunuz. İş dünyasının profesyonelleri ile tanışıp daha sonra onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanmaya devam ediyorsunuz. Ben Satış Liderliği konusunda eğitim için gelmiştim, hemen arkasından Yönetim & Liderlik ve Stratejik Pazarlama Micro MBA eğitimlerini aldım. Birçok arkadaşıma IBS’yi tavsiye ediyorum, farkı göreceksiniz.

Ali Çuhadar / Mesitaş

Eğitime bulunduğum pozisyon gereği yönetim ve liderlik bilgilerimi geliştirmek, yönetim ve liderlik konusunda eksiklerimi tamamlayarak ekibimde çalışanları daha iyi, doğru ve etkin yönlendirebilme konusunda ileri düzeyde bilgi sahibi olmak için katıldım. Yönetici ve adaylarına bu programı tavsiye ederim.

Murat Ünal / Yıldız Teknik Üniversitesi

IBS İnsan Kaynakları Eğitimi Micro MBA Programı, profesyonel iş yaşamına başlangıçta ya da profesyonellikte ilerleme açısından mükemmel bir araç olarak kullanılabilir niteliktedir. Eğitimcilerin aktif olması ve interaktif geçen eğitimlerle sıkılmadan harika bir ortam yaratılmaktadır.

Duygu Küçük / Tekno Kauçuk

Eğitim, öncelikle Istanbul Business School’un başarılı olduğu konusunda beni ikna etti:) Selim Bey’in bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi konuyu daha eğlenceli ve öğretici boyuta getirdi. Çok memnun kaldım. Bundan sonrası için birçok eğitiminize katılmayı planlıyorum.

Ayşegül Gökalp / Seluz Kimya

Psikoloji eğitimi aldıktan sonra İnsan Kaynakları alanına daha fazla hakim olmak ve uzmanlık için Endüstri ve Örgüt Psikolojisi üzerine yüksek lisansa devem ettim. Bu eğitimin de sistematik yapısının doğrudan işin içindeki profesyoneller tarafından veriliyor olması, bilginin pratiğe dönüşmesinde oldukça yarar sağladı. Teşekkürler…

Güley Gökpınar / Psikolog / Eğitmen

Satış konusunda daha çok bilgi edinmek ve satış üzerine kariyer yapmak istediğim için Istanbul Business School eğitimine katıldım. Satış alanında başarılı olmak isteyen profesyonellerin katılmasını tavsiye ederim.

Zeliha Kuyucu / Alter Elektronik

Eğitime E-Ticaret üzerine bilgi edinmek ve düşüncelerimi hayata geçirebilmek için gerekli alt yapıyı hazırlamak için katıldım. Ödeme sisteminden pazarlama bileşenlerine kadar tüm süreci bu eğitimde öğrendim. Eğitmenlerinin yaklaşımları çok pozitif ve kurum son derece profesyoneldi. Katılmayı planlayanlara tavsiye ediyorum.

Aslı İnci Özel / IED / Graphic Design - Art Director

Yönetim eğitimi üzerine MBA yaptım ancak üzerinden zaman geçtiği için hem bilgilerimi tazelemek hem de bu alanda çalışan profesyonellerin deneyimlerinden faydalanmak için istanbul Business School Yönetim Eğitimine katıldım. Teşekkür ediyorum.

Oytun Gedik / Neu Tec İlaç

Detaylı eğitim içeriği sayesinde iş hayatımda uygulanabilir bilgiler edinmekle birlikte, var olan bilgilerimi güncelledim. Ayrıca farklı vizyonlara sahip kişilerle tanışıp bakış açımı geliştirdim. İBS ekibinin eğitim öncesinde ve sonrasında vermiş olduğu destek bana doğru seçim yaptığımı gösterdi.

Şehnaz Erdem / FU Gayrimenkul Yatırım

Profesyonellerle buluşmak büyük bir adımdı. Bu adımı sizle beraber atmak büyük bir mutluluk oldu. Yönetim eğitimi, eğitim organizasyonu, eğitmenler ve içerik konusunda İBS’ye tam not veriyor, tavsiye ediyorum.

Sinem Vildan Akannaç / Kalite Mühendisi

Bu program sayesinde finans konusunda bilgi eksikliğim ziyadesi ile tamamlandı. Bankacılık ve finans konularında artık daha bilinçliyim. Eğitimi finans profesyonellerine ya da bu alanda kariyer yapmak isteyenlere tavsiye ederim.

Fahrettin Söner / Control Union

Eğitim, pozisyonum itibariyle bana önemli katkılar sağladı. Bulunduğum pozisyonda beklentilere karşılık verebilen ve her duruma karşı atabileceği adımı önceden kestirebilmeyi en iyi şekilde yapabilmeyi, ayrıca yönetim ve liderlik ruhunu nasıl ön plana çıkartabileceğimizi öğendik.

Abdurrahim Durmaz / Dinç Atık Yönetim

Kariyerinizi geliştirmek için istanbul Business School ile yola çıktıysanız kesinlikle doğru seçim derim. Pazarlamaya bakış açım değişti. Çalışma ortamında fark edemediğim birçok detayı alanında uzman eğitmenlerden öğrenerek tecrübe ettim. Eğitimler genelde sıkıcı olarak bilinir ama bence tam tersi. Yöneticilerimin tavsiyeleri doğrultusunda İstanbul Business School’u seçmiştim. İyi ki seçmişim diyorum. Çok teşekkür ederim.

Özden Yılmaz / Düzey Pazarlama

Severek seçtiğim mesleğimde, karşılaşacağım zor ve eğlenceli yanlarını Reklamcılık eğitimi ile 4 haftada görebildim. Eğitimin uygulamalı olarak ilerlemesi bilgilerin daha kalıcı olmasını sağladı. Aynı zamanda tanışmış olduğum yeni kişiler ile yeni bakış açıları da kazanmış oldum. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Faik Şahenk / Sosyal Medya Uzmanı

Marka Yönetimi kursunda pazarlama sektörünün farklı dallarında deneyim edinmiş  kişilerden sektörü dinlemek çok keyifliydi.

Ekin Yalçın / Grey

Sosyal medya yeni ve kendi içinde pek çok dinamiği içeren bir konu. Katılmış olduğum Dijital Pazarlama eğitimi ve Sosyal Medya eğitimi Micro MBA Programı ile kafamdaki bir çok soruya yanıt buldum. Eğitmenlerin ilgisi, eğitim sonrası aldığımız bilgilendirici verilerek son derece faydalı oldu.

Onurcem Aydemir / Sosyal Medya Uzmanı

Bir süredir satış mühendisi olarak çalışıyorum. Teknik açıdan son derece bilgili olmama rağmen müşteri yaklaşımları, müşteriyi analiz etme ve ikna konusunda eksiklerim olduğunu düşünerek, şirketime bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bulduğum İstanbul Business School’un eğitim programına katılmak istediğimi belirttim. Son derece memnun kaldığım programı, şirket yöneticilerime ve diğer mühendis arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

Hakan Bilim / Satış Mühendisi

Satışta doğru bildiğimi sandığım şeylerin yanlış olduğunu öğrenmem bu eğitimin bana en büyük kazanımı. Satış alanında başarılara imza atmış, deneyimleriyle bunu ispatlamış  profesyonel yöneticilerden aldığımız bilgilerin değeri inanılmaz. Tüm öğrendiklerimi içselleştirmek belki biraz zaman alacak ancak satış konusunda kariyer yapmak isteyen profesyonellere ve şirketlere bu eğitim programını tavsiye ediyorum. Deneyimle kazanılmış bilgilerin yerini hiçbir şeyin tutmayacağına inanıyorum.

Hasan Köseoğlu / Satış Uzmanı

Satışta başarıyı yakalamanın yollarını, özgüven, satış yapmanın bir sanat olduğunu vs.. gibi iş hayatında ve özel hayatımızda kullanabileceğimiz çok önemli bilgiler edindik. Birbirinden değerli isimleri tek bir eğitim programında bir arada görmek onların deneyim ve bilgilerinden yararlanmak son derece faydalıydı. Satış alanında kariyer yapan ya da yapmak isteyen profesyonellere tavsiye ederim.

Özgür Binçe / Satış Danışmanı

Yönetim ve Liderlik konularında daha fazla bilgiye sahip oldum. Kendime daha fazla güvenmeye başladım.

Esma Çilsal Sabuncu / Berkolon Mimarlık

Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. 4 hafta sonrasında gereksiz ve boş bilgilerin olmadığı, dolu dolu ve çok verimli bir süreç geçirdiğimizi paylaşmak isterim.

Görkem Güvenç

Kısa sürede kavramsal insan kaynakları konularında yeterli bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Konusunda uzman insanlar ile tanışma fırsatı yakalamak için ayrıca avantajlı bir eğitim. İnsan kaynakları alanında kariyer yapmak isteyen bu alanda kendini geliştirmek isteyen profesyonellere tavsiye ediyorum.

Mehmet Ali Kuzlu

Alanında profesyonel isimlerden eğitim almak kendi kariyerim için çok önemli. Burada bunu görebilmek ve verimli geçen derslere katılabilmek çok güzel. Bu deneyimi yaşadığım için çok memnunum.

Çisem Sevim / Müşteri İlişkileri Uzmanı

Network oluşturma fırsatı, mükemmel bir ortam, vizyon sahibi hocalar ve kaliteli bir eğitim! İBS çok iyi bir deneyim oldu. Benim gibi kariyerine yön vermek isteyen insanlarla birlikte eğitim almak ayrıca çok keyifliydi.

Hande Çelikkaya / Moda Editörü