e-bülten'e üye olun
E-Posta:
Zihintonik
Zihintonik
Açıklanacaktır
Maslak Sun Plaza @Meeting

Selim Geçit Kimdir?

1992 – 2012 yılları arasında, Hilton Otelleri’nde çalıştı. 2005 – 2010 yılları arasında Kuzey İrlanda’nın en iyi golf resortu seçilen (2009-2010) Hilton Templepatrick Hotel & Country Club’ın Genel Müdürlüğü’nü yaptı. Ulster Üniversitesi (Kuzey İrlanda) bünyesinde Misafir Öğretmen olarak dersler verdi ve üniversitenin “Advisory Board’unda” görev aldı. Aynı dönemde Northern Ireland Mental Health Association bünyesinde, “İş Yerinde Doğru Zihinsel Tutum ve Positive Psychology” konusunda seminerler verdi. 2005 yılında Instutude of Hospitality Northern Ireland tarafından “Yılın Profesyoneli” ödülüne layık görüldü. 2010 yılında Hilton Park-SA Oteli Müdürlüğü’ne atandıktan 2 yıl sonra aktif otelcilikten eğitim sektörüne geçti. Şu sıra, Özyeğin Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dersler vermektedir. Selim Geçit, 20 yıllık uluslararası tecrübesi ile İstanbul Business School’un seçkin eğitmenleri arasında yer almakta ve “Research Based Training modules” tekniği ile hazırladığı akademik araştırma tabanına dayalı eğitim modüllerini kendine özgün sürükleyici üslubu ile sunmaktadır.

Zihninize Duş Etkisi Yaratacak Etkinlik…

 

Başarılı bir kariyer ve mutlu bir yaşam sürdüren kişileri gözlemlediğinizde sizce hangi becerileri öne çıkıyor?

Onları ortalama bireylerden ayıran özellikler nelerdir ? 

Yaratıcılıkları mı ?,İletişim Becerileri mi?, Liderlik Becerileri mi?, Mesleki Teknik Becerileri mi ?, Vizyonları mı?, Kişisel Farkındalıkları mı ?, Merak ve Sürekli Öğrenme Dürtüleri mi?, Duygusal Olgunluk (Duygusal Zeka) yoksa Empati mi? 

Lütfen yukarıdaki listeye bir kez daha bakın ve ilkokuldan üniversiteye, 16 yıl süren eğitim süreci içerisinde, geliştirmemiz için sistemin bize en çok fırsat sunduğu becerileri, yetkinlikleri düşünün, sonra da örgün eğitim sayesinde elde ettiğiniz “öne çıkan” becerilerinizin listesini yapın. Şayet sizin listeniz de çoğumuzunki gibi, arzu ettiğiniz kadar uzun değilse ve siz de “Bu konuda birşeyler yapma zamanı geldi” diyorsanız, Selim Geçit’ in her defasında farklı bir konuyu ele aldığı, yaşanmış hikayeleri ile iş dünyasında devrim yaratmış makaleleri, eğlenceli bir üslüpla sunduğu ZİHİNTONİK’den çok keyif alacaksınız.

SİZİ NELER BEKLİYOR?

Konuşmacı Selim Geçit, 2012 yılında, eğitim sektörüne geçmeden önce 25 yıl uluslararası bir otelcilik firmasının Türkiye ve İngiltere otellerinde yöneticilik yaptı.

“Aktif kariyerim boyunca hepsine itina ile düştüğüm bu başarı tuzaklarını, 20 yıl önce fark etmiş olacaktım ki” diye başladığı sohbetlerinde, art arda sunduğu şaşırtıcı saptamalar, güçlü mizahi anlatımı, etkili konuşma kurgusu ile dinleyiciyi 2 saat boyunca durmadan, gülmek ile düşünmek arasında bir yerde tutuyor.

Etkinliğin sonunda, sohbet boyunca işaret edilmiş tüm başarı tuzakları ile başa çıkabilmek için kullanabileceğiniz araçlarla ayrılıyor olmanız da bir başka avantaj.

ÖNEMLİ UYARI

Tv showlarında yemek yapan şefleri izlerken yaşadığınız açlık hissinin benzerini, Selim Geçit’i izlerken bilgiye karşı yaşayabilirsiniz. Bizden söylemesi..

 

Fotoğraflar